کدام سازمان‌ها و به حمایت کدام کشور تظاهرات‌های‌ چند میلیونی هنگ کنگ برنامه ریزی می کند

© AFP 2023 / Isaac Lawrenceکدام سازمان‌ها و به حمایت کدام کشور تظاهرات چند میلیونی هنگ کنگ برنامه ریزی می کند
کدام سازمان‌ها و به حمایت کدام کشور تظاهرات چند میلیونی هنگ کنگ برنامه ریزی می کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دولت مرکزی چین چهره های اصلی را که پشت تحریک اعتراضات در هنگ کنگ هستند و از طریق تماس با ایالات متحده ، شورش ها را در این منطقه ویژه اداری چین سازمانی می کند ، افشاء کرد.

به گزارش اسپوتنیک، پرتال خبری کمیسیون سیاسی حقوقی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین اسامی این افراد را اینگونه اعلام نمود: جیمی لی، صاحب روزنامه پینگو ژیبائو، مارتین لی، مبارز سابق برای دموکراسی هنگ کنگ،  آنسون چان، کارمند با نفوذ سابق دولت که حتی در دوران استعمار انگلیس، پست دبیر کل ("شخص شماره 2") مدیریت محلی را بر عهده داشت و آلبرت هو، رئیس اتحاد هنگ کنگ در حمایت از جنبش دمکراتیک میهنی در چین.

 هشدار چین به بریتانیا   - اسپوتنیک افغانستان
هشدار چین به بریتانیا

ر گزارش این کمیسیون آنها "باند چهارگانه مشکل ساز هنگ کنگ" نامیده می شوند که آشکارا اصل "یک کشور - دو سیستم" را به چالش می‌کشند و صدمات عظیمی به وضعیت اقتصادی-اجتماعی در هنگ کنگ وارد می‌کنند. نویسندگان این گزارش، جیمی لی، صاحب روزنامه پینگو ژیبائو که اغلب از مقامات چین انتقاد می‌کند را رهبر این "باند" عنوان می‌کنند و می‌نویسند که مشخص است که این میلیاردر از طریق دستیار آمریکایی خود مارک سایمون، روابط نزدیکی با نخبگان سیاسی آمریکا دارد. نویسندگان این گزارش همچنین خاطر نشان می‌کنند که در 9 ژوئیه وی توسط مایك پنس، معاون رئیس جمهور و مایك پمپئو، وزیر امور خارجه آمریكا، در واشنگتن به حضور پذیرفته شده است.

گفتنی است که سازمان دهندگان اعتراضات ضد دولتی در هنگ کنگ امروز یکشنبه اعلام کردند که بیش از 1.7 میلیون نفر در این اعتراضات شرکت کرده‌اند.

اعتراضات گسترده در هنگ کنگ در اوایل ماه ژوئن به دلیل در نظر گرفتن اصلاحات مربوط به قانون استرداد آغاز شد که اگر تصویب شود، به هنگ کنگ اجازه خواهد داد تا مظنونین را به حوزه های قضایی که شامل توافقنامه استرداد نمی‌شوند مانند تایوان، ماکائو و سرزمین اصلی چین مسترد کند. پلیس در جریان نخستین اعتراض در 12 ژوئن، با معترضان درگیر شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала