قتل هفت عضو یک خانواده در حمله هوایی در بغلان

© Sputnikبغلان
بغلان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقام‌های محلی از کشته شدن 7 عضو یک خانواده در یک حمله هوایی نیرو های دولتی در ولایت بغلان خبر داده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی والی بغلان ضمن تأیید این خبر گفته است که این حمله از سوی نیروهای هوایی دوشنبه‌شب گذشته در منطقه «کتب‌خیل» دند شهاب‌الدین به هدف سرکوب «مخالفان» اجرا شده است. در خبرنامه‌‌ای که از سوی این دفتر روز سه‌شنبه، هژدهم سرطان نشر شد، آمده است که ضمن تلفات «مخالفان دولت» در این حمله، یک خانه مسکونی مربوط به «اسماعیل» تخریب و 7 عضو این خانواده در پی آن کشته شده‌اند.
گفته شده است که قربانیان شامل یک زن با فرزندان آن می‌باشند و هم‌چنان مرد این خانواده در این حمله هوایی زخم برداشته است. 

در خبرنامه تأکید شده است که مقام‌های محلی بغلان به نهادهای امنیتی و کشفی دستور داده است تا علت وقوع این رویداد را تشخیص دهند و عاملان این حادثه را شناسایی و مطابق قانون مجازات کنند.
در همین حال، شماری از باشنده‌گان بغلان در اعتراض به این حمله هوایی و تلفات غیرنظامیان در آن، شاهراه کابل- شمال را در مربوطات پلخمری بسته‌اند. این معترضان که اجساد این هفت قربانی را در این حرکت اعتراضی‌شان حمل می‌کنند خواهان شناسایی عاملان این رویداد هستند.
تلفات غیرنظامیان در جنگ افغانستان یکی از موضوعاتی است که همواره از سوی نهادهای حقوق بشری انتقاد شده است. این نهادها از طرف‌های جنگ خواسته‌اند که به حفاظت جان غیرنظامیان توجه کنند. پیش از این رییس جمهور سویه تلخ جنگ افغانستان را تلفات غیرنظامیان توصیف کرده و از نهادهای امنیتی خواسته بود که برنامه‌ای را برای کاهش تلفات غیرنظامیان روی دست بگیرند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала