اندرابی: طالبان با شکست در میدان جنگ، به کشتار غیرنظامیان رو آورده اند

© Photo / فیسبوک وزارت امور داخلهاندرابی: طالبان با شکست در میدان جنگ، به کشتار غیرنظامیان رو آورده اند
اندرابی: طالبان با شکست در میدان جنگ، به کشتار غیرنظامیان رو آورده اند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مسعود اندرابی سرپرست وزارت داخله کشور می‌گوید که در پی شکست گروه طالبان در میدان جنگ، این گروه با کشتار غیرنظامیان تلاش دارد در روند صلح موقف بهتر کسب کنند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از طلوع نیوز، مسعود اندرابی سرپرست وزارت داخله افغانستان روز گذشته (11 سرطان) در مراسم گرامی‌داشت از روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در کابل گفت ، گروه طالبان در میدان جنگ شکست خورده‌اند.
آقای اندرابی گفت که با جدی شدن گفتگوهای صلح، گروه طالبان با تشدید جنگ در تلاش بود برخی ولسوالی‌های کشور را از کنترول دولت خارج کرده و در روند صلح موقف بلندتر کسب کند اما این تلاش‌ها شکست خورده و گروه طالبان در میدان جنگ سرکوب شد.
او افزود که تلفات گسترده به شورشیان طالبان در میدان جنگ وارد شده، سطوح رهبری و میانه این گروه در میدان جنگ در جریان ماه‌های اخیر به شدت آسیب دیده و ماشین جنگی آن از کار افتاده است، بنابر ادعای آقای اندرابی، گروه طالبان هم اکنون در سربازگیری به شدت دچار مشکل شده است.
سرپرست وزارت داخله تصریح کرد که گروه طالبان پس از شکست و ناامیدی در میدان جنگ، کشتار غیر نظامیان به ویژه کودکان را پیشه کرده از این طریق در تلاش است در روند صلح موقف بهتر کسب کند.
وی، حمله دیروز طالبان بر یک محل غیر نظامی در کابل که به زخمی شدن 50 کودک دانش آموز شد را از جمله این تلاش‌ها یاد کرد؛ در حمله روز دوشنبه گروه طالبان به شهرک گلبهار در مربوطات حوزه شانزدهم امنیتی شهر کابل، دستکم 6 نفر شهید و 116 تن دیگر زخمی شدند.
آقای اندرابی تاکید کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور برای شکست دادن پلان عملیاتی طالبان در کشتار غیر نظامیان نیز پلان‌های موثر روی دست گرفته و از بروز حملات علیه غیر نظامیان جلوگیری خواهد کرد.
به گفته‌ وی، فشارها بر گروه طالبان تا زمانی دوام خواهد یافت که جز تن دادن به صلح، قانون اساسی و ارزش‌های اساسی مردم افغانستان راهی به این گروه باقی نماند.
این در حالی است که گروه طالبان صبح امروز مدعی شده که ولسوالی قوش‌تپه ولایت جوزجان به کنترول این گروه درآمده است، ادعای که وزارت دفاعی ملی آن را رد کرده است.
همزمان با تشدید درگیری بین نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در ولایت‌های مختلف کشور، هفتمین دور گفتگوهای صلح نماینده خاص امریکا و طالبان نیز در قطر وارد چهارمین روز شده است؛ امید می‌رود در این دور گفتگوها توافقاتی بین دو جانب صورت گیرد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала