طالبان: با دولت مذاکره نمی‌کنیم

© Sputnik / Z.Mمحمد سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر
محمد سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
گروه طالبان اعلام کرده که در صورت اعلام جدول زمانی خروج نیروهای خارجی از افغانستان در حضور شاهدان، حاضر است با طرف‌های افغانی صحبت کند؛ اما با «اداره کابل» به‌عنوان «حکومت» گفتگو نمی‌کند.

به گزارش اسپوتنیک، علیرغم تاکید دولت افغانستان و زلمی خلیلزاد، نماینده ایالات متحده امریکا برای افغانستان، بر آغاز گفتگوهای مستقیم دولت افغانستان و طالبان تا یک هفته دیگر، طالبان بار دیگر تاکید کرده است که این گروه هنوز با دولت افغانستان مذاکره نخواهد کرد.
سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته است: همزمان با اعلام زمان‌بندی خروج نظامیان خارجی از افغانستان گفت‌وگو با مردم آغاز خواهد شد.
وی در صفحه توئیتر خود نوشت: بعد از اعلام خروج امریکا مذاکره با مردم افغانستان آغاز خواهد شد، اما با دولت افغاسنتان مذاکره نخواهیم کرد.
طالبان بارها اعلام کرده است که با دولت افغانستان به این دلیل که دست نشانده امریکا بوده مذاکره نخواهد کرد، موضوعی که باعث پیچیده‌تر شدن روند صلح این کشور شده است.
هفتمین دور مذاکرات ایالات متحده و طالبان در قطر در حال انجام بوده و طرفین اعلام کردند به نقطه حساسی در مذاکرات دست یافتند.
نپذیرفتن آتش بس و عدم تمایل طالبان به مذاکره با دولت از جمله موانع اصلی توافق صلح باطالبان اعلام شده است.
با این حال حکومت افغانستان همواره آمادگی «بی‌قید و شرط» خود را برای مذاکره با طالبان اعلام کرده‌است..

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала