سیمونیان از رئیس جمهور اوکراین خواست تا خبرنگار زندانی را آزاد کند

© Sputnikسیمونیان به زبان اوکراینی از زلنسکی خواست تا ویشینسکی را آزاد کند
سیمونیان به زبان اوکراینی از زلنسکی  خواست تا ویشینسکی را آزاد کند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مارگاریتا سیمونیان، سردبیر خبرگزاری بین المللی " روسیه امروز" و شبکه تلویزیونی راشا تودی از ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین خواست که برای آزادی کریل ویشینسکی، رئیس پورتال ریا نووستی اوکراین مساعدت نماید.

به گزارش اسپوتنیک، مارگاریتا سیمونیان، سردبیر خبرگزاری بین المللی " روسیه امروز" و شبکه تلویزیونی راشا تودی به زبان اوکراینی در شبکه تلگرام خود نوشت: " فردا می توانند کریل ویشینسکی، را آزاد کنند. خبرنگاری که 413 روز به خاطر کار خبرنگاری اش زندانی است. آقای زلنسکی من خطاب به شما می گویم. این کار را بکنید."
وکلیل خبرنگار در تاریخ 18جون اطلاع داد که جلسه بعدی دادگاه در تاریخ 3 جولای برگزار می شود و ممکن است که تغییراتی در حکم صورت گیرد. دفاعیه حالت نرمتری گرفته و ممکن است به بازداشت خانگی برسد.
ماموران سازمان امنیت اوکراین روز 15 ماه مه به دفتر کار خبرنگاران ریانووستی در کییف هجوم برده و به بازرسی از آن پرداختند که حدود هشت ساعت طول کشید.

کریل ویشینسکی، رئیس وبسایت ریانووستی اوکراین به اتهام حمایت از جمهوری های خود خوانده دونباس و خیانت به دولت بازداشت شد. حداکثر مجازات به خاطر این جرایم 15 سال حبس است. مسکو اقدامات کییف را خودسری نامیده و خواستار قطع فوری خشونت علیه کارکنان رسانه های گروهی شدند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала