روسیه به مجمع پارلمانی شورای اروپا برمی‌گردد

© Sputnik / Vladimir Fedorenko /  مراجعه به بانک تصاویر روسیه به مجمع پارلمانی شورای اروپا برمی‌گردد
روسیه به مجمع پارلمانی شورای اروپا برمی‌گردد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مجمع پارلمانی شورای اروپایی به لغو تحریم‌ها علیه نمایندگان روسیه در این مجمع رای مثبت داد.

 به گزارش اسپوتنیک، اعضای مجمع پارلمانی شورای اروپا برای بازگشت روسیه به این سازمان رأی دادند و از هیئت نمایندگی فدراسیون روسیه دعوت شد در اجلاس ماه جون شرکت کند.
قطعنامه مربوطه با رأی مثبت 118 عضو از بین 190 عضو مجمع پارلمانی شورای اروپا به این دعوت، 62 رأی منفی و 10 رأی ممتنع به تصویب رسید.
بر طبق تصمیم مصوبه کمیته وزیران شورای اروپا در هلسینکی، از روسیه دعوت شد به کار مجمع پارلمانی شورای اروپا برگردد.
مجمع پارلمانی شورای اروپایی برای اینکه از این مسئله جلوگیری کند شب گذشته بدون توجه به اعتراضات شدید نمایندگان اوکراینی برخی قوانین خود را تغییر داد.
به عقیده پیتر تولستوی ریاست هیئت نمایندگی روسیه و معاون سخنگوی دومای کشوری روسیه، اعضای مجمع پارلمانی شورای اروپا، گروگان های هیئت های نمایندگی اوکراین و بریتانیا بودند که بیش از 600 اصلاحیه را با هدف فرسایشی کردن تصویب قطعنامه مطرح کردند. اما به غیر از اتلاف وقت و عصبی کردن همکاران اروپایی خود، به هیچ نتیجه دیگری نرسیدند. تمام موارد مطرح شده رد شدند. از اینرو ما درخواست تأیید اختیارات خود در این مجمع را ارائه می دهیم».
شایان ذکر است که به دلیل حوادث اوکراین در سال 2014 و الحاق کریمه به روسیه، حق رأی در مجمع پارلمانی شورای اروپا از هیئت نمایندگی روسیه لغو شد. فدراسیون روسیه اعلام کرد از کار در این مجمع تحت چنین شرایطی خودداری می ورزد.
نماینده اوکراین پس از تصویب قطعنامه بازگشت روسیه به مجمع پارلمانی شورای اروپا، جنجال راه انداخت و مخالفت خود را با دعوت از روسیه ابراز نمود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала