حامد کرزی از رفتن به پاکستان خودداری کرد

© Sputnik / P. Mamaghani حامد کرزی از رفتن به پاکستان خودداری کرد
حامد کرزی از رفتن به پاکستان خودداری کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس جمهور پیشین افغانستان، اعلام کرده است که در نشست بین‌الافغانی صلح که قرار است در اول سرطان در پاکستان، شرکت نمی‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل ۸صبح، دفتر حامد کرزی روز جمعه، سی‌ویکم جوزا، با نشر خبرنامه‌ای گفته است که رییس جمهور پیشین در نشست صلح بین‌الافغانی پاکستان دعوت شده است و به دلیل نبود زمان کافی برای انجام مشورت‌‌های لازم و ترتیبات سفر، قادر به اشتراک در آن نیست. حامد کرزی هم‌چنان از پاکستان خواسته است که به همکاری‌های خود برای برقراری صلح در افغانستان ادامه دهد. رییس جمهور پیشین در دو دور نشست‌هایی که با اشتراک نماینده‌گان طالبان در مسکو، پایتخت روسیه برگزار شد، نقش فعال داشت و هیأت سیاسیون افغانستان را رهبری می‌کرد.

تردید حامد کرزی به شفافیت در انتخابات افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
تردید حامد کرزی به شفافیت در انتخابات افغانستان

این در حالی است که بر اساس گزارش‌ برخی از رسانه‌ها، شماری از چهره‌های سیاسی به هدف شرکت در نشست بین‌الافغانی صلح، به پاکستان رفته‌اند.
هم‌چنان رسانه‌های پاکستانی گزارش کرده‌اند که حدود ۳۰ نفر از چهره‌های سیاسی افغانستان برای گفت‌وگو در مورد صلح افغانستان در نشستی در این کشور دعوت شده‌اند. حامد کرزی نیز یکی از این دعوت‌شده‌گان است. هم‌چنان محمدحنیف اتمر، گلبدین حکمتیار، محمد محقق، عطامحمد نور، سیدحامد گیلانی و دیگران در این نشست دعوت شده‌اند.
گفته شده است که نماینده‌گانی از گروه طالبان نیز در این نشست شرکت می‌کنند.
این نشست در حالی با اشتراک چهره‌های عمدتاً منتقد حکومت برگزار شود که قرار است اشرف غنی، رییس جمهور کشور نیز در اواخر ماه جاری میلادی به پاکستان سفر خواهد نماید.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала