بحث طالبان بر سر توافق با امریکا در ایران

© Sputnik / PMبحث طالبان بر سر توافق با امریکا در ایران
بحث طالبان بر سر توافق با امریکا در ایران - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
هئیت طالبان در جریان سفر شان به ایران با مقام‌های ایرانی در مورد تواققنامه صلح با امریکا، پیش از دور جدید مذاکرات در قطر صحبت می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک، یک منبع آگاه می‌گوید که نمایندگان طالبان در جریان سفر شان به ایران به مقام‌های ایرانی در مورد توافقنامه صلح با امریکا صحبت می‌کنند. البته این بحث و گفتگو پیش از دور جدید مذاکرات طالبان با نمایده ویژه امریکا در قطر صورت می‌گیرد.

پیش از این، گزارش که هئیت طالبان وارد ایران شده اند.

ملا عبدالغنی برادر، یکی از رهبران دفتر طالبان - اسپوتنیک افغانستان
سخنگوی طالبان: ملا برادر پس از چین به ایران رفته‌است

منبع می‌گوید: هئیت طالبان در یران با مقام‌های ایرانی در مورد توافقنامه صلح با امریکا و همچنان برای اطمینان دادن به آنها مبنی بر این که پس از پایان از توافق صلح با امریکا، افغانستان برای ایران و کشورهای منطقه تهدیدی نخواهد بود.

این منبع همچنان می‌گوید که هئیت طالبان نیز از پاکستان و روسیه بازدید خواهد کرد و نتایج این بازدیدها را با سازمان ملل متحد شریک خواهند کرد. اما طالبان در این مورد تاکنون چیزی نگفته اند.

پیش از این، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان، به رسانه‌ها گفت: در روزهای آینده، دورۀ هفتم مذاکرات میان طالبان و هیات امریکایی به رهبری فرستاده ویژه امریکا زلمی خلیلزاد در دوحه قطر آغاز خواهد شد.

مجاهد گفت: زمانی که دولت امریکا جدول زمانی خروج نیروهایش از افغانستان را اعلام کند راه برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی هموار خواهد شد.

سخنگوی طالبان در قطر نیز تصریح کرد که این گروه درباره چگونگی حکومت آینده افغانستان در مذاکرات بین‌الافغانی تصمیم خواهد گرفت.

سفر نمایندگان گروه طالبان و دیدار آنان با رهبران ارشد کشورها پس از آن افزایش یافت که شورای امنیت سازمان ملل، 14 عضو دفتر قطر این گروه را از فهرست سیاه بیرون کشید و ممنوعیت سفر آنان را لغو کرد.

این منبع طالبان همچنین تایید کرده که در صورت به نتیجه‌نرسیدن مذاکرات صلح با امریکا، آنان در صدد جلب حمایت منطقه‌ای‌اند.

این هیات طالبان به رهبری ملا عبدالغنی برادر؛ معاون سیاسی طالبان و رییس دفتر آن گروه در قطر، روز شنبه به چین رفته‌بود. گزارش‌ها می‌رساند که این هیات با وزارت خارجه و مقام‌های استخباراتی چین دیدار و گفتگو کرده‌است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала