امضای تفاهم‌نامه همکاری صلح آمیز هسته ای میان افغانستان و ایران

© IAEA / امضای تفاهم‌نامه همکاری صلح آمیز هسته ای میان افغانستان و ایران
امضای تفاهم‌نامه همکاری صلح آمیز هسته ای میان افغانستان و ایران - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
ایران و افغانستان یک تفاهم‌نامه همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای را امضا کردند.

به گزارش اسپوتنیک، هیأت عالی‌رتبه کمیسیون انرژی اتمی کشور به‌ منظور آشنایی با توانمندی‌های صنعت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و تعمیق و گسترش همکاری‌های دوجانبه در زمینه‌های مختلف استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای به ایران سفر نموده است.
در این سفر که با هماهنگی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی این کشور صورت پذیرفت، تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان انرژی اتمی ایران و کمیسیون انرژی اتمی افغانستان، جهت همکاری در زمینه‌های گوناگون به‌ویژه ظرفیت‌سازی نیروی انسانی و کاربردهای انرژی اتمی در سلامت و کشاورزی به امضاء رسید.
این تفاهم‌نامه میان طاهر شاران، رییس کمیسیون عالی انرژی اتمی افغانستان و علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی هسته‌ای ایران به امضا رسیده است.
در مراسم امضای این تفاهم‌نامه، احمد هارون نجم‌پور، شارژدافیر و سرپرست سفارت افغانستان در تهران نیز حضور داشته است.
در نشست رؤسای سازمان‌های انرژی اتمی افغانستان و ایران، تصمیم بر آن شده تا هیئت عالی کمیسیون انرژی اتمی افغانستان از دست‌آوردهای کشور ایران در زمینه هسته‌ای دیدار نموده و همکاری‌های هسته‌ای دوجانبه را در جهت اهداف صلح‌آمیز گسترش دهند.
تحت این تفاهم نامه، دو طرف در زمینه‌های مختلف مرتبط با مسائل هسته‌ای از جمله ظرفیت‌سازی منابع بشری، استفاده از انرژی اتمی در مراقبت‌های درمانی و کشاورزی همکاری خواهند نمود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала