بار دیگر هند بورس های تحصیلی را به جوانان افغانستان وعده داد

© Sputnik / Evgenya Novozheninaبورس های تحصیلی در هند
بورس های تحصیلی در هند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
وزارت تحصیلات عالی افغانستان اعلام کرده است که دولت هندوستان هزار بورسیه در بخش های مختلف تحصیلی را برای سال تحصیلی 1399 شمسی در اختیار افغانستان قرار می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، اطلاعات روز خبر داده است: دراعلامیه‌ای که از سوی وزارت تحصیلات عالی افغانستان به نشر رسیده، آمده است که اعطای این تعداد بورسیه‌ی تحصیلی دیروز (دوشنبه، 19 جوزا) از سوی وینای کمار، سفیر هند در کابل طی دیداری با عبدالتواب بالاکرزی، سرپرست وزارت تحصیلات عالی وعده شده است.

افغانستان خواستار تسریع روند اهدای 500 بورسیه از جانب هند شد - اسپوتنیک افغانستان
افغانستان خواستار تسریع روند اهدای 500 بورسیه از جانب هند شد
به نقل از اعلامیه، آقای کمار در این دیدار که در کابل صورت گرفته، همچنان وعده کرده است که به هدف ارتقای ظرفیت استادان دانشگاه‌های کشور و کارمندان وزارت تحصیلات عالی برنامه‌های آموزشی کوتاه‌مدت و درازمدت را در کشور هند راه‌اندازی می‌کند.
سفیر هند در کابل همچنان تأکید کرده است که این کشور علاقمند همکاری در بخش‌های عملی و تحصیلی در افغانستان می‌باشد.
از سویی هم، به نقل از اعلامیه، سرپرست وزارت تحصیلات عالی کشور در این دیدار از جانب هندی خواسته است که این وزارت را در بخش‌های ایجاد دیپارتمنت‌ها و رشته‌های جدید و مدیریت جنگلات، محیط زیست و تکنالوژی کشاورزی همکاری کند. هند از کمک‌کننده‌های بزرگ افغانستان در 18 سال گذشته در بخش‌های مختلف از جمله بخش‌های علمی بوده است. هم‌اکنون نیز این کشور از جمله‌ کشورهایی است که بیش‌تر همکاری‌های علمی را با نهادهای تحصیلی و آموزشی افغانستان دارد.
نوشته که هند هزار بورسیه‌ی تحصیلی را در اختیار افغانستان قرار می‌دهد، برای اولین بار در روزنامه اطلاعات روز پدیدار شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала