راز های پشت پرده کشته شدن فرمانده فواد اندرابی

© Fotolia / Vladimirfloydافغانستان
افغانستان - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
پس از دفن پیکر فرمانده فواد اندرابی اکنون خانواده اش مدعی هستند که این فرمانده به گونه ی قصدی از بین برده شده است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از رسانه های خبری افغانستان، پیکر فرمانده فواد اندرابی، فرمانده محافظت بند سلما و از فرماندهان ورزیده ارتش افغانستان، روز جمعه "17 جوزا"در شهر پلخمری ولایت بغلان به خاک سپرده شد.
وزارت دفاع ملی می‌گوید که وی پس از سال‌ها کار در ارتش و نبرد با هراس‌افکنی، سرانجام روز پنج‌شنبه در نبرد با طالبان در ولسوالی دولت‌یار ولایت غور جان باخته است.

غور - اسپوتنیک افغانستان
حمله طالبان در غور چندین تن را به کام مرگ فرستاد
برادر این فرمانده ارتش مدعیست که در جریان عملیات تصفیوی چرخبالهای ارتش برادر شان را آماج حمله قرار داده اند. خانواده ی فرمانده فواد اندرابی از نهادهای حکومتی میخواهند که برای روشن شدن این رویداد هر چه زودتر بررسی های شان را آغاز کنند. از سوی هم سه سربازی که در این نبرد زخم برداشته اند تأکید دارند که فرمانده شان از سوی یکی از همسنگران شان هدف قرار گرفته و جان باخته است. برادر فرمانده فواد اندرابی همچنان تأکید می کند که خون سربازان ارتش به ویژه برادرش از سوی دولتمردان مورد معامله قرار میگیرد.

در همین حال گزارش ها میرساند که در مراسم تشیع جنازه فرمانده فواد اندرابی مقام های ارشد نهادهای امنیتی مشمول معینان وزارت های دفاع و داخله ی کشور اشتراک کرده بودند.
فواد اندرابی در یک خانواده پر جمعیت زاده شده بود که 4 برادر و 5 خواهر دارد. او در ولایت های زابل، هرات، غور و نیمروز ایفای وظیفه کرده و بیش از ده باز زخم برداشته بود. گزارش ها همچنان می رساند که این فرمانده ارتش 6 ماه پیش عروسی کرده بود، اما از وی تا هنوز کودکی زاده نشده بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала