ایران شرایط خود را برای مذاکرات با امریکا مطرح کرد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / ایران شرایط خود را برای مذاکرات با امریکا مطرح کرد
ایران شرایط خود را برای مذاکرات با امریکا مطرح کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور ایران، گفت که اگر امریکا تحریم ها را لغو کند و به اجرای توافق نامه هسته ای بازگردد، ایران در مورد مذاکرات با این کشور فکر خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، با بیان اینکه سخن‌های بسیاری از سوی آنها (امریکایی ها) پر از فراز و نشیب و گاهی متناقضی است، گفت: معیار برای ما کلام نیست، بلکه عمل آنها است؛ هر زمانی که آنها دست از ظلم نسبت به ملت ایران بردارند و تحریم‌های ظالمانه را کنار گذاشته و در برابر تعهدات خود پایبند شده و به میز مذاکره‌ برگردند، راه به روی آنها باز خواهد بود.
روحانی خطاب به مخالفان ایران، گفت: اگر در کردار، راه دیگری را انتخاب کنید و در تصمیمات اجرایی خود ظلم را کنار گذاشته و به عدالت و قانون بازگردید، ملت ایران راه را به روی شما بازمی‌گذارد اما این دست خودتان است که در عمل نشان دهید که نمی‌خواهید به ظلم و جنایت گذشته خود ادامه دهید.
روحانی خاطر نشان کرد: کسانیکه ادعا دارند، دشمن نظام هستند در واقع جنگ را با همه‌ی ملت ایران شروع کرده و تحریم‌شان علیه زندگی روزمره مردم ایران است و در این تحریم آنان ماهیت خود را به خوبی نشان دادند.
هشتم ماه مه سال گذشته ، دونالد ترامپ ، رئیس جمهور امریکا اعلام کرد که از برجام خارج می شود و نه فقط تحریم های قبلی را باز می گرداند بلکه تحریم های جدید علیه تهران را نیز اعمال خواهد کرد و به دنبال ان تحریم های واشنگتن علیه ایران احیا و تشدید شدند. امریکا تلاش می کند دیگر کشورها نیز ایران را تحریم کنند.
روابط واشنگتن و تهران پس از بیانات اخیر مقامات جمهوری اسلامی درباره متوقف کردن برخی از اقدامات در چارچوب برجام متشنج تر شده است. دیرتر حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران 60 روز به کشورهای اروپایی عضو برجام مهلت داد تا طی این مدت تعهدات بانکی و نفتی خود در برابر جمهوری اسلامی را اجرا کنند. لازم به ذکر است که روابط امریکا و ایران پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ به وخامت گرائید.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала