جنایت هولناک طالبان در غور

© Sputnik / غور
غور - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
دختر و پسری در ولایت غور به جرم دل‌بستن به همدیگر از سوی طالبان تیرباران شدند.

به گزارش اسپوتنیک، مقام‌های امنیتی در ولایت غور تأیید می‌کنند که روز گذشته(شنبه، ۴ جوزا)، یک دختر و پسر از روستای‌شان در ولسوالی شهرک به روستای دیگر فرار کرده بودند که به دست گروه طالبان افتاده و در یک محکمه صحرایی، تیرباران می‌شوند.
این دختر و پسر از روستای کاریزک ولسوالی شهرک به روستای مسجدنگار فرار کردند هر دو روستا زیر تسلط طالبان قرار دارند.
سید ضیا حسینی، آمر امنیت فرماندهی پولیس غور با تأیید این خبر می‌گوید که گروه طالبان این دختر و پسر را به اتهام علاقه ‌داشتن به یک‌‌دیگر، طی یک دادگاه صحرایی در محضر عام به گلوله بستند.
آمر امنیت فرماندهی پولیس غور بیان کرد که این دو تن به خواست پدر شوهر دختر از طرف گروه طالبان بازداشت و پس از آن، طی یک محکمه صحرایی تیرباران شدند.
حسینی می‌گوید که این دختر و پسر هر کدام نامزد نیز داشتند؛ اما به علت علاقه‌مندی به یک‌‌دیگر، از روستای خود به یک روستای دیگر در ولسوالی شهرک فرار کرده‌ بودند.
او بیان کرد که متاسفانه مناطق ذکر شده هر دو در کنترل شدید مخالفین دولت بوده، اما اقداماتی برای دستگیری این فرد نام‌نهاد طالبان و مسئول این قتل جریان دارد.
این در حالی است که ولسوالی شهرک در 135 کیلومتری شهر فیروزکوه، مرکز ولایت غور موقعیت دارد و در برخی از روستاهای آن، گروه طالبان حاکمیت داشته و از مناطق ناامن این ولایت محسوب می‌گردد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала