کانگرس امریکا طرح پرداخت هزینه طالبان در گفت و گوهای صلح را تایید نکرد

© Fotolia / Vichie81کانگرس امریکا طرح پرداخت هزینه طالبان در گفت و گوهای صلح را تایید نکرد
کانگرس امریکا طرح پرداخت هزینه طالبان در گفت و گوهای صلح را تایید نکرد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) اعلام کرده است، که هزینه دیدار میان مذاکره کنندگان حکومت افغانستان و گروه طالبان را به دلیل مخالفت کانگرس نمی‌پردازد.
اعضای کانگرس امریکا تحریم‌ها علیه ترکیه را به بحث می‌گیرند - اسپوتنیک افغانستان
اعضای کانگرس امریکا تحریم‌ها علیه ترکیه را به بحث می‌گیرند

به گزارش اسپوتنیک به نقل از جمهور، در اعلامیه ای عصر پنجشنبه (26 ثور) پنتاگون آمده است:- "آن وزارت برای تسهیل لوژیستیکی دیدار میان حکومت افغانستان و گروه‌های شورشی که به دنبال برقراری آتش‌بس می‌باشند از کانگرس خواهان صلاحیت شده بود، اما "کانگرس امریکا این صلاحیت را به وزارت دفاع نداده است."
این اعلامیه وزارت دفاع امریکا به دنبال تصمیم کمیته تخفیف بودجه کانگرس امریکا به نشر می‌رسد، که در آن هزینه هر گونه نشست گروه طالبان را رد کرده است که در آن "حکومت افغانستان حضور نداشته و یا بر شرکت زنان افغانستان ممنوعیت وضع کند."
روزنامه امریکایی "هِل" به نقل از سخنگوی رئیس کمیته دفاع مجلس نمایندگان ایالات متحده گزارش داده است، که وزارت دفاع ایالات متحده این درخواست را در اوایل امسال مطرح کرده بود.
سخنگوی رییس کمیته دفاع مجلس نمایندگان ایالات متحده گفت، که با در نظرداشت حملات تهاجمی طالبان بر نظامیان امریکایی و عدم به رسمیت شناختن دولت افغانستان و حقوق زنان افغان توسط طالبان، این درخواست وزارت دفاع امریکا تخطی از مفاد قانونی است که حمایت مالی از گروه‌های دهشت‌افگن را منع می‌کند.
این درحالیست، که ششمین دور مذاکرات میان زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحده در أمور صلح أفغانستان و گروه طالبان در دوحه، به تاریخ نهم ماه می پایان یافت.
یادآوری می کنیم، که طرح بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان، تضمین اینکه افغانستان بار دیگر به پایگاهی برای دهشت افگنی بین‌المللی تبدیل نخواهد شد، آغاز مذاکرات بین‌الافغانی و آتش بس پایدار از مسایل مورد بحث در این گفتگوهای آقای خلیلزاد با طالبان بوده است.
زلمی خلیلزاد تاکید ورزیده تا روی تمام این گزینه‌ها توافق صورت نگیرد، روی هیچ مسئله ای توافق نمی‌شود.
اما گروه طالبان هنوز هم به حملات انتحاری و تهاجمی خود ادامه داده و حاضر به ملاقات مستقیم با حکومت افغانستان نشده اند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала