نمایندگان معترض کابل دروازه مجلس نمایندگان را بستند

© Photo / ارگ / نمایندگان معترض کابل دروازه مجلس نمایندگان را بستند
نمایندگان معترض کابل دروازه مجلس نمایندگان را بستند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شماری از نامزد وکیلان پیروز در انتخابات مجلس نمایندگان از ولایت کابل دروازه مجلس نمایندگان را بستند.
نتایج انتخابات مجلس نمایندگان کابل بزودی اعلام می شود - اسپوتنیک افغانستان
نتایج انتخابات مجلس نمایندگان کابل بزودی اعلام می شود

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آوا، نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان کابل که نام شان در فهرست ابتدایی کمیسیون انتخابات است، در یک حرکت اعتراضی صبح امروز شنبه (۲۱ ثور) دروازه پارلمان را بستند. آنان از کمیسیون مستقل انتخابات می‌خواهند تا نتایج نهایی انتخابات پارلمانی در کابل را اعلام کند.
این وکیلان معترض می‌گویند، که در اعتراض به اعلام نشدن نتایج نهایی انتخابات ولایت کابل، و جلوگیری از برگزاری انتخابات هیات اداری پارلمان، دست به اعتراض زده‌اند.
خان‌آغا رضایی یکی از این نامزدان وکلای معترض می‌گوید، که وکلای معترض و برخی از شهروندان کابل، برای جلوگیری از برگزاری هیات اداری مجلس اقدام به مسدود نمودن، دروازه پارلمان کرده‌اند.
او می‌گوید، که یکی دیگر از دلایل آنها برای مسدود کردن دروازه پارلمان، تعلل کمیسیون‌های انتخاباتی در اعلام نکردن نتایج انتخابات در این ولایت است.
این وکیل معترض گفت، که تا زمانی که به درخواست آنان توجه نشود، وکلای معترض به همراه هواداران‌شان در این مکان دست به اعتراض خواهند زد.
او همچنین گفت، که تا زمانی که نتایج نهایی انتخابات پارلمانی ولایت کابل اعلام نشده، باید یک هیات اداری موقت در پارلمان ایجاد شود.
روز گذشته رحیم‌الله غالب، معاون دبیرخانه مجلس گفته بود قرار است امروز (شنبه) بر اساس برنامه از پیش تعیین شده، انتخابات اعضای هیات اداری و رئیس مجلس، امروز برگزار شود.
پیش از این وحیدالله فرزه‌یی حقوقدان گفته بود، که ممکن است که انتخابات صورت بگیرد، اما به نظر می‌رسد که این انتخابات از لحاظ حقوقی مشکل داشته باشد.
در همین حال عبدالعزیز ابراهیمی معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات می‌گوید، که این کمیسیون تلاش دارد تا این نتایج هر چه زودتر اعلان شود.
او گفت که کارمندان کمیسیون در حال تطبیقات نتایج کابل است و کار آنها در این مورد در جریان است و پس از پایان تطبیقات، نتایج نهایی اعلام خواهد شد.
یادآوری می کنیم، که دور هفدهم مجلس نمایند‌گان، دو هفته پیش، در حالی‌که نتایج نهایی ولایت کابل و شماری دیگر از ولایت‌ها اعلام نشده بود- از سوی رئیس‌جمهور افغانستان گشایش یافت.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала