عبدالله: در صورت توافق با طالبان امکان تقسیم قدرت با آنها وجود دارد

© Wikipedia / U.S. Department of State / عبدالله: در صورت توافق با طالبان امکان تقسیم قدرت با آنها وجود دارد
عبدالله: در صورت توافق با طالبان امکان تقسیم قدرت با آنها وجود دارد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس اجرائیه افغانستان گفت می‌گوید زمانی که توافق با طالبان مورد قبول تمامی مردم افغانستان باشد امکان تقسیم قدرت با این گروه وجود دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه افغانستان می‌گوید ما آماده گفت‌وگو با طالبان هستیم و زمانی که این گفت‌وگو انجام شود طرفین شروط خود را اعلام کرده و در صورتی که به یک توافق صلح برسیم و مورد قبول تمامی مردم افغانستان باشد امکان تقسیم قدرت با طالبان وجود دارد.

عبدالله عبدالله: جرگه مشورتی صلح ممد نیست، در آن شرکت نمی‌کنم - اسپوتنیک افغانستان
عبدالله به اردوغان: طالبان هنوز «مانع اصلی» صلح است

وی در گفت‌وگو با شبکه «تی آر تی» ترکیه در مورد درخواست‌های طالبان از جمله اصلاح قانون اساسی اضافه کرد: ما باید یاد بگیریم که تفاوت‌های یکدیگر از جمله تفاوت در ایدئولوژی را بپذیریم و با یکدیگر همزیستی مسالمت‌آمیز داشته باشیم و بر سر عقاید خود به صورت سیاسی مبارزه کنیم.

عبدالله همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برای امریکا خروج از افغانستان اهمیت دارد یا صلح و ثبات در این کشور،‌ تاکید کرد: امریکا در 19 سال گذشته در افغانستان حضور داشته و شکی وجود ندارد که مردم و دولت امریکا به دنبال یک توافق صلح هستند اما این به آن معنا نیست که آنها به هر قیمتی به دنبال توافق باشند.

وی در مورد عدم تمایل طالبان برای گفت‌وگو با دولت افغانستان گفت: تاکنون گفت‌وگوها در مورد آینده افغانستان آغاز نشده و محتوای مذاکرات طالبان با امریکا بر سر آتش‌بس و تلاش برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی متمرکز است و خوشبختانه طالبان پذیرفته اگر خواهان صلح است باید با مردم افغانستان گفت‌وگو کند.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که امریکا و طالبان ششمین دور مذاکرات خود را آغاز کرده و طالبان اعلام کرده که این دور صرفا بر چگونگی خروج نظامیان امریکا از افغانستان متمرکز است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала