دولت وحدت ملی لیبیا: مارشال حفتر در «وضعیت بد» قرار دارد

© AP Photo / Mohammed El-Sheikhy, Fileدولت وحدت ملی لیبیا: مارشال حفتر در «وضعیت بد» قرار دارد
دولت وحدت ملی لیبیا: مارشال حفتر در «وضعیت بد» قرار دارد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقامات دولت وحدت ملی لیبیا میگویند که مارشال خلیفه حفتر محبوبیت خود را از دست داده است.

به گزارش اسپوتنیک، احمد معیتیق، معاون رئیس شورای ریاستی دولت وحدت ملی لیبیا میگوید که مارشال خلیفه حفتر، قومندان اردوی ملی لیبیا در وضعیت بد قرار دارد، زیرا وی در جامعه محبوبیت خود را از دست داده و در صحنه سیاسی شکست خورده است.

احمد معیتیق: «حفتر انتظار داشت طی ۳ یا ۴ روز پایتخت (طرابلس) را بگیرید، اما موفق نشد. اکنون وضعیت او بسیار بد است. او به ۹ سفیر خارجی گفته بود که ظرف ۳ روز طرابس را میگیرد و ساکنان پایتخت با آغوش باز و خوشحالی از وی استقبال خواهند کرد. این اتفاق نیفتاد، و او به سوی ساکنان شهر راکت شلیک میکند و طیاره میفرستد. او در جامعه محبوبیت خود را از دست داده، در صحنه سیاسی شکست خورده و به خواست خدا، در میدان جنگ هم شکست خواهد خورد.»

این اظهارات در حالی مطرح میشود که پیش از این اردوی ملی لیبیا اعلام کرده بود که چندین منطقه شهر طرابلس را تحت کنترول خود در آورده است. 

نیروهای مارشال حفتر به مرکز طرابلس نزدیک شدند - اسپوتنیک افغانستان
نیروهای مارشال حفتر به مرکز طرابلس نزدیک شدند

یادآوری میکنیم، ۴ اپریل سال روان، مارشال خلیفه حفتر قوماندان اردوی ملی لیبیا به نیروهای خود امر حمله به شهر طرابلس را داد.

بر اساس آمار سازمان جهانی صحت در نتیجه درگیری های اخیر نظامی در طرابلس، پایتخت لیبیا ۳۴۵ تن کشته و ۱۶۵۲ تن دیگر زخمی شده اند. 

پس از سرنگونی و قتل معمر قذافی در سال ۲۰۱۱، لیبیا به بحران سیاسی روبرو شد. در حال حاضر دو قدرت در کشور حاکم است. پارلمان مردمی در شرق و در غرب — پایتخت طرابلس، دولت وحدت ملی به ریاست فیض سرج حکم که از طرف سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا حمایت میگردد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала