شرکت اسپیس‌اکس به شکست خود اعتراف کرد

© Flickr / NASA Kennedyشرکت اسپیس‌اکس به شکست خود اعتراف کرد
شرکت اسپیس‌اکس به شکست خود اعتراف کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پس از چند روز شرکت اسپیس‌اکس، بالاخره اعتراف کرد که در حین تست آتش، موتور کپسول دراگون به طور کامل نابود شده است.

به گزارش اسپوتنیک، تست موتور کپسول دراگون که در منطقه " Landing Zones " پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال" انجام شد، منجر به نابودی این کپسول شد.
در این حادثه، صدمه‌ای به کسی وارد نشد، پس از بروز ناهنجاری چند تصویر منتشر شد که نشان از انفجار بود؛ اما مقامات این شرکت آن را تکذیب کردند و علت آن را تنها بروز ناهنجاری توصیف کردند.
هانس کونیگزمن، معاون مأموریت اسپیس ایکس طی بیانیه‌ای که در تلویزیون ناسا پخش شد، گفت: تحقیقات نشان می‌دهد که شکست این مأموریت به دلیل نقض در فعال شدن سیستم پیشرانه " SuperDraco" است. موتور کپسول دراگون تخریب شده است؛ اما تحقیقات در حال انجام است.
در حالی که ناسا وارد جزئیات اتفاق رخ داده نشد، آژانس فضایی تنها خاطر نشان کرد که این مسئله در طی آزمایشات بر روی مجموعه دوم پیشران، سیستم SuperDraco اتفاق افتاد. این پیشران‌ها نقش مهمی در پرتاب‌های آینده ایفا می‌کنند. آژانس فضایی افزود: ما تست را با پیشران"Draco "تکمیل کردیم و عملکرد آنها بسیار عالی بود.
بنا بر همین موضوع، مقامات ناسا همان روز اعلام کردند که ارسال محموله جدید به ایستگاه فضایی بین‌المللی که قرار است توسط شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس انجام شود، تا تاریخ 30 اپریل به تعویق افتاده است. اما پس از آن بار دیگر آن را به نخستین روز ماه مه مصادف با چهارشنبه به تعویق انداختند.
اما باز هم اول مه این پرتاب انجام نشد و هم اکنون قرار است این پرتاب طی چند ساعت دیگر صورت گیرد.
در این مأموریت قرار است کپسول دراگون عازم ایستگاه فضایی بین‌المللی شده و محموله‌های مورد نظر را به این ایستگاه برساند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала