حملۀ هوایی و زمینی پاکستان به جنوب‌ شرق افغانستان 4 قربانی گرفت

© AFP 2023 / Abdul Majeed / حملۀ هوایی و زمینی پاکستان به جنوب‌ شرق افغانستان 4 قربانی گرفت
حملۀ هوایی و زمینی پاکستان به جنوب‌ شرق افغانستان 4 قربانی گرفت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
مقام‌های محلی ولایت خوست از حمله‌های هوایی و زمینی نیروهای پاکستانی بر یک بخش مرزی این ولایت خبر می‌دهند.حملۀ هوایی و زمینی پاکستان بالای افغانستان

به گزارش اسپوتنک به نقل از طلوع نیوز، مقام‌های محلی در ولایت خوست می‌گویند که در حمله‌های هوایی و زمینی نیروهای پاکستانی بریک بخش مرزی این ولایت چهار غیرنظامی جان باختند و پنج تن دیگر زخم برداشته‌اند.

پاکستان بیش از 342 راکت دیگر بر کنر پرتاب کرد - اسپوتنیک افغانستان
پاکستان بیش از 342 راکت دیگر بر کنر پرتاب کرد

عادل حیدر، سخن‌گوی فرماندهی امنیه ولایت خوست گفت که حمله‌های نظامیان پاکستان، حوالی ساعت نُه شب گذشته برمنطقه‌های سورکوت، پخه میله و افغان دبی این ولایت انجام شدند که در نتیجه بیست خانه و بیست موتر غیرنظامیان نیز آسیب دیده‌اند.
در همین حال، یک هیئت از حکومت مرکزی افغانستان به‌شمول خوشحال سعادت، معین امنیتی وزارت امور داخله برای بررسی اوضاع به خوست رفته‌است.

اما مقام‌های پاکستانی می‌گویند که روز گذشته از شصت تا هفتاد جنگجو بر پوسته‌های نیروهای پاکستانی در نزدیک وزیرستان شمالی حمله کردند که در نتیجه سه سرباز پاکستانی کشته شدند و هفت تن دیگر آنان زخم برداشته‌اند.

ارتش پاکستان، دراعلامیه‌یی می‌گوید که نیروهای پاکستانی سپس به این حمله واکنش نشان دادند و یک شمار زیادی از مهاجمان کشته شدند.

همزمان با این، وزارت خارجۀ پاکستان از احضار شارژدافیر سفارت افغانستان در اسلام‌آباد در واکنش به آن‌چه که حمله جنگجویان بر نیروهای پاکستانی از خاک افغانستان گفته می‌شود، خبر می‌دهد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала