عواقب ناگوار بی خوابی و استرس

© Fotolia / Viacheslav Iakobchuk / عواقب ناگوار بی خوابی و استرس
عواقب ناگوار بی خوابی و استرس - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
استرس و بی خوابی باعث امراض قلبی، عصبی و دیابت می گردد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل پورتال EurekAlert، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که استرس در کار و بی خوابی، باعث افزایش خطر مبتلا به امراض قلبی عروقی همراه می شود.
در مطالعه منتشر شده در مجله انجمن قلب و عروق اروپائی " European Journal of Preventive Cardiology"، دانشمندان گزارشات (در طی 18 سال) از سال 1959 تا سال گذشته را بر روی افراد سالم 25-60 ساله که مبتلا به دیابت یا فشار خون بالا بودند، را بررسی نمودند. بر اساس این تحقیق، فشار خون همراه با خواب ناکافی و استرس، سه برابر احتمال ابتلا به امراض قلبی را در افراد افزایش می دهد. تنها عامل تنش عصبی منجر به افزایش خطر 1.6 برابری و کم یا بد خوابی باعث افزایش 1.8 برابری خطر مبتلا به امراض های قلبی می شود. با اضافه شدن عوامل دیگر، این خطر افزایش می یابد.
دانشمندان توضیح دادند که "استرس در کار" به مواردی اشاره دارد که کارکنان زیاد زحمت می کشند ولی اختیار تصمیم گیری را ندارند.
برای علاج از استرس چند راه حل وجود دارد: پنج تا ده دقیقه از محیط کار در طول روز دور شوید، برای ورزش در اوقات فراغت خود برنامه ریزی کنید، و همچنین ایجاد روابط اجتماعی از جمله این برنامه ها میباشد

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала