نتایج یک تحقیق: مردم جهان عصبانی‌تر شده‌اند

© Fotolia / David Pereirasعصبانیت
عصبانیت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نتایج آخرین تحقیق موسسه گالوپ نشان می دهد که با وجود اینکه مردم جهان در سال 2018 عصبانی‌تر شده اند اما بیشتر می خندند.

به گزارش اسپوتنیک، بر اساس نتایج یک نظر سنجی که از سوی موسسه گالوپ منتشر شده دیده می شود که، مردم پارگوئه و پاناما بیشتر احساسات مثبت را از خود نشان داده اند، در حالی که مردم چاد منفی ترین احساسات را دارا اند.
نتایج این تحقیق نشان داد که در سال گذشته میلادی به طور متوسط از هر 10 نفر 4 نفر اعلام کرده‌اند که زندگی روزمره‌شان توام با نگرانی‌های زیادی است و از هر 10 نفر 3 نفر نیز گفته‌اند همواره دچار استرس هستند و دردهای فیزیکی بسیاری را تحمل می‌کنند.  

جهان - اسپوتنیک افغانستان
افغانستان افسرده ترین کشور کره زمین

یک چهارم مصاحبه‌شوندگان دچار غم و اندوه بوده و 22 درصد از آنها نیز همیشه عصبانی خشمگین هستند. بر اساس نتایج این تحقیق، 10 کشوری که به طور اوسط ، مردم‌شان بدترین وضعیت را در سال گذشته  تجربه کرده‌اند به ترتیب عبارتند از: چاد، نیجریا، سیرالئون، عراق، ایران، بنین، لیبریا، گینه، سرزمین‌های فلسطین و کنگو.
به این ترتیب مردم چاد غمگین‌ترین مردم جهان هستند و نسبت به مردم دیگر کشورها احساس بدبختی بیشتری می‌کنند. چاد از سال 2014 میلادی در یک رکود اقتصادی عمیق به سر می‌برد و استانداردهای زندگی در این کشور به پایین‌ترین سطح در میان کشورهای آفریقای مرکزی رسیده است. نزدیک به 6 میلیون نفر از جمعیت 15 میلیونی این کشور در فقر شدید زندگی می‌کنند.
این نظرسنجی نشان داده که مردم جهان به مراتب استرس زیادتری را تجربه کرده و خشمگین‌تر شده‌اند. گالوپ در این نظرسنجی اعلام کرده عصبانی‌ترین مردم جهان ارمنستانی‌ها، عراقی‌ها، ایرانی‌ها، فلسطینی‌ها و مراکشی‌ها هستند. میزان استرس نیز در میان مردم جهان به رکوردی جدید دست یافته و مردم یونان و ارمنستان در جایگاه اول در استرس قرار دارند. با این حال مردم امریکای لاتین-پاراگوئه و پاناما- کمترین استرس را تجربه می‌کنند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала