تلاش داوودزی برای متقاعد ساختن تحریم کننده‌گان جرگۀ صلح

© Photo / MUD / MUDمحمد عمر داوودزی
محمد عمر داوودزی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس کمیسیون برگزاری جرگه صلح در یک گردهمآیی ابراز داشت که تلاش‌ها برای متقاعد کردن دسته‌های انتخاباتی و جریان‌های سیاسی مخالف جرگه صله ادامه دارد تا در آن شرکت کنند.

به گزارش اسپوتنیک، در آستانۀ برگزاری لویه جرگۀ مشورتی صلح، هفت دستۀ انتخاباتی و شماری از جریان‌های سیاسی گفته‌اند که در این جرگه شرکت نخواهند کرد.
اما، محمد عمر داوودزی، رییس کمیسیون برگزاری این جرگه می گوید که تلاش‌ها برای متقاعد کردن این دسته‌های انتخاباتی و جریان‌های سیاسی ادامه دارند تا در جرگۀ صلح شرکت کنند.
آقای داوودزی، افزود که نهایت تلاشش را خواهد کرد تا این دسته‌های انتخاباتی را متقاعد بسازد، حتا گفت که اگر نیاز باشد حاضر است از این‌ها پوزش بخواهد. 

عطا محمد نور لویه جرگه مشورتی صلح را نمایشی و تشریفاتی عنوان کرد - اسپوتنیک افغانستان
عطا محمد نور لویه جرگه مشورتی صلح را نمایشی و تشریفاتی عنوان کرد

او افزود: "ممکن که ما کوتاهی در معلومات رسانی داشتیم، در حصول اطمینان شان داشتیم، اما کوشش می‌کنیم که معلومات برای شان برسانیم، عذرشان را بکنیم اگر ضرورت باشد."
قرار است جرگۀ مشورتی صلح به تاریخ نهم ماه ثور برگزار شود. عمر داوودزی، می‌گوید که از میان در حدود سه‌هزار تن که در این جرگه شرکت خواهند کرد، 250 تن آنان نماینده‌گان مجلس استند.
این در حالیست است که حکومت کار نماینده‌گان دورشانزدهم مجلس پایان یافته می‌داند و نتایج نهایی انتخابات مجلس نماینده‌گان امسال به‌گونۀ کامل اعلام نشده‌است.
عالمان دین نیز بر چگونگی برگزاری این جرگه انتقاد کردها ند. آن‌ها می گویند با ایشان تاکنون در این باره مشوره نشده‌است.
با این همه، آقای داوود زی از گروۀ طالبان خواست که در این جرگه شرکت کنند و نیز به کسانی که در این جرگه شرکت می‌کنند آسیب نرسانند.
این در حالی است که طالبان این جرگه را نمایشی خوانده‌اند و گفته‌اند که رییس‌جمهور برای ادامۀ کارش این جرگه را برگزار می‌کند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала