کشف اسکلت 26 انسان عصر آهن

© Flickr / Luca Vanzellaکشف اسکلت 26 انسان عصر آهن
کشف اسکلت 26 انسان عصر آهن - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
جسدهای 26 نفر از مردمان عصر آهن و دوره رم باستان در آکسفوردشایر انگلیس پیدا شد.
کشف اسکلت اسرار آمیز در مصر - اسپوتنیک افغانستان
کشف اسکلت اسرار آمیز در مصر

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تابناک، در میان جسدهای کشف شده، جسد زنی با پا‌های قطع شده و دستانی بسته در پشت سرش و فرد دیگری که سرش بین پاهایش قرار گرفته بود، دیده می‌شود.

همچنین مجموعه‌ای از اجسام دوره‌های زمانی مختلف به هنگام عملیات قراردادن لوله‌های آب در این مکان پیدا شد.

باستان شناسان معتقدند، که جسدهای کشف شده متعلق به همان جامعه‌ای است که در خلق طرح اسب سفید یوفینگتون در تپه‌های اطراف این منطقه نقش داشتند.

پائولو گوآرینو از اعضای موسسه باستان شناسی انگلیس گفت: این یافته ها، دریچه‌ای منحصر به فرد را به زندگی و مرگ جوامعی باز می‌کند که ما صرفا اطلاعاتی در مورد بنا‌های تاریخی شان تنها در اختیار داریم.

وی افزود: نتایج تحلیل و بررسی این آثار دست ساز، استخوان حیوانات، اسکلت‌های انسانی و نمونه‌های خاک این مکان به ما کمک می‌کند به اطلاعات مهمتری در مورد تاریخ جوامعی دست یابیم که این زمین‌ها را سال‌های دور اشغال کردند.

همچنیناین کشفیات، امکان تحقیق در مورد عقاید و خرافه‌های ساکنانمنطقه آکسفوردشایر قبل از غلبه امپراطوری رم بر آن را فراهم می‌آورد.

وی افزود: مدارک موجود نشان می‌دهد که اجساد دفن شده در این گودال ها، احتمالا قربانیان انسانی مراسمی خاص بوده اند.

وی یادآور شد، که این یافته ها، تفسیر ما در مورد گذشته را به چالش می‌کشد و ما را به تلاش برای فهم عقاید مردمی سوق می‌دهد که بیش از دو هزار سال پیش زیسته و مرده اند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала