عمران خان: دیگر هرگز به حکومت افغانستان مشوره نخواهم داد

© Photo / IK / IKعمران خان
عمران خان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
عمران خان نخست وزیر پاکستان در آخرین اظهارات خود گفته است برای برقراری صلح در افغانستان به جزء از دعا از دست وی کار دیگری پوره نیست.

به گزارش اسپوتنیک، عمران خان نخست وزیر پاکستان می‌گوید که پس از این به حکومت افغانستان در پیوند به برقراری صلح در این کشور هیچ مشوره نمی‌دهد چرا که حکومت افغانستان مشوره او را مداخله تلقی می‌کند.
وی روز جمعه (30 حمل) در منطقه قبایلی اورکزی پاکستان گفت که او اکنون برای برقراری صلح در افغانستان تنها "دعا" می‌کند.  

عمران خان - اسپوتنیک افغانستان
عمران خان از ایجاد یک «حکومت خوب» در افغانستان خبر داد

وی همچنان گفت که با آمدن صلح در افغانستان، فعالیت های تجارتی در پاکستان افزایش خواهد یافت.
اظهارات قبلی عمران خان در مورد روند صلح افغانستان، واکنش تند حکومت افغانستان، سفیر امریکا در کابل و نماینده ویژه امریکا برای روند صلح افغانستان را برانگیخته بود.
عمران خان در ماه مارچ در یک نشست با خبرنگاران در اسلام آباد، حکومت افغانستان را مانع گفتگوهای صلح با طالبان خوانده بود. وی همچنین گفته بود که گفتگوهای صلح زمانی موفق می‌شود که یک "حکومت موقت" در افغانستان ایجاد گردد.
وزارت خارجه افغانستان این گفته‌های عمران خان را "نمونه بارز مداخله آشکار پاکستان در امور افغانستان" خواند و در واکنش به این اظهارات عمران خان، معاون سفیر پاکستان در کابل را احضار کرد و سفیر افغانستان در اسلام آباد را نیز فراخواند.
نخست وزیر پاکستان به دنبال این واکنش تند حکومت افغانستان گفت که اظهارات او در مورد تشکیل حکومت موقت در افغانستان صرفا یک "مشوره برادرانه" بود و نباید "مداخله" در امور افغانستان تعبیر شود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала