ایران نیروهای مسلح امریکا در غرب آسیا را "گروه تروریستی" اعلام کرد

© Flickr / DVIDSHUBایران نیروهای مسلح امریکا در غرب آسیا را "گروه تروریستی" اعلام کرد
ایران نیروهای مسلح امریکا در غرب آسیا را گروه تروریستی اعلام کرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شورای عالی امنیت ملی ایران به دنبال اقدام دولت امریکا مبنی بر قرار دادن نام سپاه پاسداران ایران در فهرست گروه های تروریستی در اقدامی متقابل دولت امریکا را حامی تروریزم و فرماندهی مرکزی امریکا موسوم به سنتکام را از گروه های تروریستی معرفی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شورای عالی امنیت ملی ایران، شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید اقدام ایالات متحده امریکا در قراردادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست "سازمان‌های تروریستی خارجی" در اقدام متقابل، رژیم ایالات متحده امریکا را "دولت حامی تروریزم" و "فرماندهی مرکزی امریکا موسوم به سنتکام" و تمامی نیروهای وابسته به آن را "گروه تروریستی" می‌داند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران - اسپوتنیک افغانستان
ترامپ قصد دارد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران درج لست سیاه گردد

در بیانیه شورای عالی امنیت ملی ایران آمده است که "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، برخلاف امریکا و متحدان منطقه‌ای آن که همواره حامی گروه‌های افراطی‌ و تروریست‌ها در منطقه غرب آسیا بوده‌اند، پیوسته در خط مقدم مقابله با تروریزم و افراطی‌گری در منطقه بوده و نقش این نیروی فداکار و انقلابی در مقابله با القاعده، داعش، النصره و سایر گروه‌های تروریستی در منطقه توسط مردم و دولت‌های آسیب‌دیده همواره مورد تقدیر است".

در ادامه آمده است: " جمهوری اسلامی ایران در اقدام متقابل در برابر اقدام غیرقانونی و نابخردانه امروز امریکا اعلام می‌نماید، رژیم ایالات متحده امریکا را "دولت حامی تروریزم" و "فرماندهی مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام" و تمامی نیروهای وابسته به آن را "گروه تروریستی" می‌داند. این فرماندهی مسئولیت اجرای سیاست‌های تروریستی دولت امریکا علیه منطقه غرب آسیا را به عهده داشته که امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران و جان افراد بی‌گناه ایرانی و غیرایرانی را برای تحمیل سیاست‌های خصمانه ایالات متحده بخطر انداخته است که از آن جمله حمله وحشیانه و عامدانه به هواپیمای مسافربری ایران در سال ۱۳۶۷، مشارکت در کشتار مردم یمن و دیگر شهروندان غیر نظامی در غرب آسیا را می‌توان نام برد.
بدیهی است رژیم ایالات متحده امریکا تمامی مسئولیت‌های عواقب خطرناک این اقدام ماجراجویانه را برعهده خواهد داشت".

قابل ذکر است که قبل از این دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا گفته بود: "امروز، من رسما برنامه های دولت خود را که برای درج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، در فهرست سازمان های تروریستی خارجی است. اعلام می‌کنم".

 

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала