‌ اصغر افغان باید به حیث کپیتان تیم ملی باقی بماند

© AP Photo / Dianne Manson / ‌ اصغر افغان باید به حیث کپیتان تیم ملی باقی بماند
‌ اصغر افغان باید به حیث کپیتان تیم ملی باقی بماند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
راشدخان، برکناری اصغر افغان از کپیتانی تیم ملی را غیرمسوولانه خواند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، راشدخان آرمان، عضو تیم ملی کرکت کشور، که اکنون در تیم سن رایزرس حیدرآباد در لیگ برتر هند بازی می‌کند، ساعاتی پس از تصمیم بورد کرکت کشور برای برکناری اصغر افغان از کپیتانی تیم ملی، مخالفت اش را با این تصمیم اعلام کرد و آن را غیرمسوولانه خواند.
راشدخان در یک توییت نوشت که او با تصمیم بورد کرکت کشور در باره گماشتن او به حیث کپیتان تیم ملی برای بازی‌های بیست آوره، مخالف است.
او گفت که این تصمیم روی کارکرد تیم ملی در جام جهانی تأثیر منفی خواهد داشت.
او افزود:‌ «آز آن جایی که ما به سوی جام جهانی کرکت می رویم، اصغر افغان باید به حیث کپیتان تیم ما باقی بماند. کپیتانی او برای موفقیت تیم بسیار سازنده است».
راشدخان در ادامه در حساب توییتر اش نوشت: ‌«تغییر کپیتان، تیم را با سردرگمی روبه‌رو خواهد ساخت و روحیه تیم را متأثر خواهد ساخت.»
محمد نبی، عضو دیگر تیم ملی کرکت کشور که پیش از اصغر افغان کپیتان تیم ملی بود، نیز به این تصمیم واکنش نشان داد و در یک توییت گفت که این تصمیم درست نیست.
او افزود: ‌«به عنوان یک عضو ارشد تیم ملی کرکت کشور که گواه رشد افغانستان بوده ام، فکر نمی‌کنم اکنون موقع درست برای تغییر کپیتان باشد. تیم ما تحت رهبری اصغر افغان پیشرفت های بسیار خوب داشته است. من شخصاً به این نظر استم که او (اصغر افغان) فرد درست برای رهبری ماست».
بورد کرکت کشور صبح امروز جمعه در یک نشست خبری اعلام کرد که اصغر افغان از سمت‌اش همچون کپیتان تیم ملی کرکت برکنار شده است.
این بورد اعلام کرد که به جای آقای افغان، در رقابت‌های یک روزه گلبدین نایب، در رقابت‌های بیست‌آوره راشدخان آرمان و برای رقابت‌های تست یا پنج‌روزه رحمت شاه زرمتی همچون کپیتان‌ها برگزیده شده اند.
مقام‌های بورد کرکت کشور می‌گویند این تصمیم از بهر پیشرفت و آماده‌گی بهتر برای جام جهانی سال روان در انگلستان گرفته شده است.
این درحالی است که تیم ملی کرکت کشور برای یک اردوگاه تمرینتاتی جام جهانی، امروز رهسپار افریقای جنوبی می‌شود.
پیش از این راشدخان در صحفه تویترش نوشت: بسیار خرسندم که برای سال دوم بهترین بازیکن آدلاید استرایکرز لیگ استرالیا انتخاب شده‌ام و از همه هواداران در استرالیا و جهان سپاسگذاری می‌کنم.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала