3 مرزبان پاکستان در درگیری مرزی کشته شدند

© AP Photo / Matiullah Achakzai / 3 مرزبان پاکستان در درگیری مرزی کشته شدند
3 مرزبان پاکستان در درگیری مرزی کشته شدند - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پاکستان شارژ دافر هند در اسلام آباد را احضار کرد و مراتب اعتراض رسمی خود را نسبت به جان باختن سه نظامی کشورش بدست مرزبانان هند در منطقه مرزی کشمیر ابلاغ کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نامه نیوز، محمد فیصل، مدیرکل آسیای جنوبی وزارت امور خارجه پاکستان با احضار «گاراو آهِل والیا» شارژ دافر هند از دولت این کشور خواست تا از اقدام نیروهای هندی در نقض مکرر آتش بس و تیراندازی بی دلیل در نوار مشترک مرزی با پاکستان جلوگیری کند.

وی نقض آتش بس در نقطه مرزی به دست نیروهای هندی را به شدت محکوم کرد و افزود: دولت پاکستان همچنین نگران هدف قرارگرفتن غیرنظامیان این کشور توسط نیروهای هندی است.

نقض حریم خصوصی دیپلمات‌های هند در پاکستان - اسپوتنیک افغانستان
نقض حریم خصوصی دیپلمات‌های هند در پاکستان

این دیپلمات پاکستانی تاکید کرد: دولت هند باید متعهد به اجرای پیمان آتش بس در امتداد خط کنترول مرزی دو کشور باشد.

ارتش پاکستان روز گذشته اعلام کرد که سه نظامی این کشور براثر تیراندازی نیروهای هندی به منطقه مرزی کشمیر تحت کنترول پاکستان زخمی شدند.

همچنین آتشباری نیروهای هندی به خاک پاکستان در روز سه شنبه گذشته منجر به کشته شدن یک غیرنظامی پاکستان شد.

به رغم قرارداد آتش بس میان پاکستان و هند که در سال 2003 امضا شد، مرزهای دو کشور همسایه به ویژه در منطقه کشمیر همواره دستخوش درگیری و تیراندازی متقابل از سوی طرفین بوده است.

عملیات هوایی هند در خاک پاکستان در ماه حوت گذشته، سرنگونی دو فروند جنگنده هندی توسط پاکستان و نیز حادثه تروریستی یک ماه و نیم پیش علیه نیروهای هندی در منطقه کشمیر، از جمله تنش های سیاسی-نظامی اخیر میان دو کشور به شمار می‌رود.

کارشناسان در پاکستان می‌گویند: حوادث در مرزهای دوکشور، ازسرگیری گفت وگوهای صلح میان پاکستان و هند را همواره تحت الشعاع قرار داده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала