فرود اضطراری بوئینگ 737 MAX در امریکا

© AP Photo / Matt Hartmanفرود اضطراری بوئینگ 737 MAX در امریکا
فرود اضطراری بوئینگ 737 MAX در امریکا - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
یک فروند هواپیمای بوئینگ 737 MAX که تاکنون دو فروند از آنها سقوط مرگبار داشته اند، در فلوریدای امریکا ناگزیر به فرود اضطراری شد.

به گزارش اسپوتنیک، این هواپیما که متعلق به خطوط هوایی 'ساوت وست ایرلاینز' (Southwest Airlines) بود و به دلیل بروز نقص فنی در یکی از موتورهای آن ناگزیر به فرود اضطراری شد.
بنابراین گزارش، پرواز شماره 8701 خطوط هوایی ساوت وست ایرلاینز که دراین پرواز مسافری با خود نداشت از فرودگاه بین المللی 'اورلاندو' عازم 'ویکتورویل' (Victorville) واقع در ایالت کالیفرنیا بود.
این حادثه زمانی رخ داد که دو پیلوت این پرواز اندکی پس از برخاستن از فرودگاه متوجه مشکل در یکی از موتورهای این هواپیما شدند.
سی ان ان گزارش داد: هنوز مشخص نیست چنانچه فرود اضطراری و مشکل بوجود آمده در این هواپیما به مانند مشکل مشابه سایر بوئینگ های 737 MAX که در اکتبر و ماه مارچ گذشته دچار سانحه هوایی شدند، باشد.
درحالی که اکثر شرکت های هوایی جهان در پی سقوط دو فروند از بوئینگ737 MAX ذز ماه مارچ و اکتبر گذشته اقدام به زمین گیر کردن این نوع از هواپیماها کردند اما امریکا همچنان به استفاده از این هواپیما ادامه داده و شرکت بوئینگ و اداره هوانوردی این کشور در تلاش برای رفع مشکل در برنامه پروازی این هواپیما هستند.
یک فروند بوئینگ — 737 MAX شرکت هواپیمایی اتیوپی در 10 مارچ که ازآدیس آبابا عازم نایروبی پایتخت کنیا بود، دقایقی پس از برخاستن از فرودگاه سقوط کرد و همه 157 سرنشین آن کشته شدند.
هواپیمای دیگری نیز از همین مدل، اکتبر گذشته در اندونزی سقوط کرد که در جریان آن حادثه، 189 سرنشین هواپیما جان باختند.
تاکنون کشورهای انگلیس، چین، استرالیا، آفریقای جنوبی، آرژانتین، ایرلند، آلمان، ایتالیا، اتریش و هلند، آژانس امنیت پرواز اتحادیه اروپا، امارات، ترکیه، کویت و عمان تصمیم به توقف به کارگیری این نوع از هواپیما تا مشخص شدن و رفع عیب آن گرفتند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала