تاکید عبدالله و موگرینی بر حفظ دستاوردهای افغانستان در روند صلح

© Sputnikعبدالله عبدالله
عبدالله عبدالله - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رییس اجرایی حکومت وحدت ملی و فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بر حفظ دستاوردهای افغانستان در روند صلح تاکید کردند

به گزارش اسپوتنیک، فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صبح امروز سه‌شنبه (6 حمل) پس از ورود به کابل با عبدالله عبدالله رییس اجرایی حکومت وحدت ملی دیدار کرد.

آقای عبدالله و خانم موگرینی در حضور رسانه‌ها بر حفظ دستاوردهای 18 سال گذشته افغانستان در روند صلح تاکید کردند.

رییس اجرایی حکومت گفت که صلح مساله مهم است و مردم افغانستان امید دارند، اتحادیه اروپا در این روند با افغانستان همکاری کند.

او تاکید کرد که تامین صلح به معنای عقب گرد افغانستان نه بلکه برای سلامت کشور و نتیجه قربانی‌های مردم افغانستان در آن حفظ خواهد شد. 

فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اروپا نیز گفت که این اتحادیه به همکاری مشترک در روند صلح افغانستان متعهد است و این روند را متعلق به مردم و دولت افغانستان می‌داند.

خانم موگرینی با اشاره به ارزش‌های حقوق بشری به ویژه حقوق زنان و کودکان در قانون اساسی افغانستان گفت که ارزش‌های قانون اساسی افغانستان باید در روند صلح مد نظر گرفته شود و طرف‌های صلح به حفظ این ارزش‌ها متعهد هستند.

او تلاش‌ها در روند صلح را فرصت خوبی برای تامین امنیت در افغانستان خواند و ابراز امیدواری کرد که این تلاش‌ها منجر به ختم چالش‌های جنگ در افغانستان شود.

گفتنی است که خانم موگرینی صبح امروز پس از سفر به پاکستان، وارد کابل شد و قرار است با رییس جمهور غنی نیز دیدار و گفتگو کند

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала