تلاش سرکرده داعش برای ورود به خاک عراق

© AP Photo / Militant video, Fileمسمومیت البغدادی ، فرمانده داعش
مسمومیت البغدادی ، فرمانده داعش - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک منبع امنیتی عراق اعلام کرد ابوبکر البغدادی رهبر داعش بارها تلاش کرد به عراق فرار کند، اما موفق نشد.

  به گزارش اسپوتنیک، به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، یک منبع امنیتی عراق اعلام کرد ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش بارها تلاش کرد به عراق فرار کند، اما موفق نشد.
این منبع افزود البغدادی در الباغوز سوریه نیست، ولی قبل از شروع حمله نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) به این منطقه بارها به آن جا رفته بود.
منبع یاد شده تاکید کرد: طبق اطلاعات موجود، وی در منطقه ای به جز الباغوز در سوریه است و بارها تلاش کرده است که به عراق برود، اما استقرار نیروهای الحشد الشعبی در مرزهای عراق و سوریه وی را وادار به عقب نشینی کرده است.
این منبع ادامه داد: نمی توان تایید کرد وی توانسته است خود را به عراق برساند و همچنان در داخل اراضی سوریه است.
به گفته این منبع، اطلاعاتی در دست است که نشان می دهد البغدادی شکل و ظاهر خود را تغییر داده و ریش هایش را کوتاه کرده و رنگش را قرمز کرده است و به علت کم تحرکی طی دو سال گذشته، چاق شده است و عموماً برای رفت و آمد از خودروهای شخصی عادی استفاده می کند.
به گفته منبع یاد شده، هیچ خودروی نظامی وی را همراهی نمی کند ولی همراهان وی لباس هایی به تن دارند که شبیه لباس معروف داعشی ها نیست، بلکه لباس افغان پوشیده اند.
منبع یاد شده ادامه داد سازمان اطلاعات روسیه همچنان مصر است که البغدادی را کشته است، اما داعش به این مساله اقرار نکرده است.
بنا به اعلام منبع یاد شده داعش به خوبی با جغرافیای عراق آشناست، زیرا اکثر سرکردگان اصلی این گروه عراقی هستند و تونل هایی را که هنوز کشف نشده است، می شناسند و با مناطق صحرای الانبار آشنایی دارند. گروه داعش، تونل های بزرگی در اختیار دارد که با مناطق مرزی و نیز با اراضی سوریه مرتبط است.با این حال، احتمال ورود البغدادی به عمق خاک عراق از طریق آن تونل ها همچنان ضعیف است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала