وزارت داخله افغانستان: «حسیب قوای مرکز» به سه قتل متهم است

© Wikipedia / Umiami91وزارت داخله افغانستان: «حسیب قوای مرکز» به سه قتل متهم است
وزارت داخله افغانستان: «حسیب قوای مرکز» به سه قتل متهم است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نگهبانان دروازه پنجشیر برای مدتی نیروهای ویژه را برای مدتی اجازه ورود به این ولایت را ندادند.
وزارت داخله افغانستان دستور بازداشت افراد مسلح غیر مسوول را داد - اسپوتنیک افغانستان
وزارت داخله افغانستان دستور بازداشت افراد مسلح غیر مسوول را داد

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، نصرت رحیمی سرپرست دفتر سخن‌گوی وزارت امورداخله افغانستان، می‌گوید: حسیب به قتل یک پولیس، یک کارمند شهرداری و یک زن و نیز به زورگویی و جرایم دیگر متهم است و بازداشت خواهد شد:- "نیروهای امنیتی سرانجام در این مورد، عملیاتی را در آن منطقه‌یی‌که خودش حضور داشت به راه انداخت که خودش موفق به فرار شد متأسفانه؛ اما یکی از عضو باندش (گروه) توسط نیروهای امنیتی با یک میل تفنکچه، یک میل کلاشینکوف و تعدادی از پلیت‌هایی‌که او از وسایط سرقت شده‌‎است بدست آمد".

رییس شورای ولایتی پنجشیر، می‌گوید: نگهبانان دروازۀ پنجشیر، نیروهای ویژه را برای مدتی اجازۀ ورود به این ولایت را ندادند. منابعی می‌گویند، که متهم پس از آن‌که از آمدن این نیروها آگاه شد، برای رویارویی با این نیروها آماده‌گی گرفت.

عزم‌الدین میرزایی، رییس شورای ولایتی پنجشیر می‌افزاید:- "دولت می‌توانست که حسیب نام را در کابل عملیات می‌کرد می‌گرفتش. اگر در پنجشیر قرار بود که عملیات شود باید نهادهای امنیتی را در جریان می‌گذاشت. به من و شما معلوم است که ولایت پنجشیر یک ولایت امن است، ما نباید کاری بکنیم که ریکارد ولایت‌های امن را به خصوص ولایت پنجشیر را به این شکل می‌شکستاندیم — این کار، بسیار کار اشتباه بود؛ قطعاً مردم پنجشیر و ما که نمایندۀ مردم استیم در دفاع از مجرم نه بودیم و نه استیم".

حسیب که مشهور به حسیب قوای مرکز است، در یک تصویر ویدیویی می‌گوید، که سه‌ساعت با نیروهای ویژه درگیری کرد. او هم‌چنان به بی‌گناهی‌اش تاکید می‌ورزد.

در همین حال، شماری از اعضای شورای ملی می‌گویند: نباید با گناهکاران مدارا شود.

غیرت بهیر، عضو مجلس سنا بیان داشت:- "کسانی‌که مسلح غیرقانونی استند، جلوشان گرفته شود".

عرفان‌الله عرفان، عضو پیشین مجلس نمایندگان نیز افزود:- "ما از حکومت تقاضامندیم که در برابر هر جنایت کاری که هرکسی که باشد در هرمقامی باشد که در برابر مردم دست به جنایت میزند اورا باید گرفتار کند".

با این همه، شهروندان کشور نیز در برابر این عملیات واکنش نشان می‌دهند.

نقیب‌الله، باشندۀ کابل اظهار داشت:- "وقتی‌که دو دانه دزد را گرفته نمی‌تواند این دیگر بسیار شرم‌آور است که می‌گویند ما طالب را گرفتیم یا طالب را گم می‌کنیم".

منابعی در وزارت امور داخله افغانستان می‌گویند، که این عملیات در هماهنگی با فرماندهی پولیس ولایت پنجشیر انجام شد و اکنون به فرماندهی پولیس پنجشیر هدایت داده شده‌است که به زودترین فرصت حسیب را که متهم به ارتکاب چندین جرم است، بازداشت کند.

یادآوری می کنیم، که نیروهای ویژۀ پولیس افغانستان، جمعه شب برای گرفتاری مردی به نام «حسیب قوای مرکز» عملیاتی را در یکی از روستاهای ولایت پنجشیر راه اندازی کردند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала