امریکا: ترامپ "معامله بد" با طالبان را نمی پذیرد

© REUTERS / Joshua Robertsترامپ "معامله بد" با طالبان را نمی پذیرد
ترامپ معامله بد با طالبان را نمی پذیرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک مقام کاخ سفید می‌گوید که دونالد ترمپ، رییس‌جمهور ایالات متحده هرگز معاملۀ بد دربارۀ افغانستان را با طالبان نخواهد پذیرفت.

به گزارش اسپوتنیک؛ پس از ماه ها گفت وگوهای فشردۀ میان واشنگتن و طالبان، کاخ سفید به‌گونه‌یی از قربانی نشدن دستاوردهای بیش ازهژده سال گذشته در افغانستان در گفت وگوهای صلح با طالبان اطمینان می‌دهد.
یک مقام کاخ سفید می‌گوید که دونالد ترمپ، رییس‌جمهور ایالات متحده هرگز معاملۀ بد دربارۀ افغانستان را با طالبان نخواهد پذیرفت. 

شیر محمد عباس استانکزی و حامد کرزی - اسپوتنیک افغانستان
برگزاری دومین نشست سیاسیون و طالبان - این بار در قطر

این مقام کاخ سفید هشدار می‌دهد که هرگاه گفت وگوهای صلح با طالبان ناکام شوند، واشنگتن گزینه‌های دیگر به‌شمول گزینه‌های نظامی را در اختیار دارد: «رییس‌جمهور ترمپ درک می‌کند که ما منافع حیاتی ضدهراس‌افگنی در افغانستان داریم و او یقیینأ متوجۀ حفظ امنیت امریکا است. پس آن‌چه برای اطمینان یافتن از حفظ منافع امنیت ملی ما نیاز است، انجام خواهیم داد.»
این در حالی است که نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان، در توییتی به مناسبت سال‌ نو، ضمن این‌که پایان دادن به جنگ چهل ساله در کشور را از اولویت‌های امریکا برشمرده، اظهار امیدواری کرده است که در سال جدید مردم افغانستان به صلح، آشتی و رفاه برسد.
ایالات متحده امریکا پنج دور گفت‌وگوهای مستقیم را با گروه طالبان پشت سرگذاشته‌است. در آخرین دیدار که برای شانزده روز دوام کرد، دو طرف روی خروج نیروهای امریکا از افغانستان و تبدیل نشدن افغانستان به یک تهدید به دیگر کشورها در یک پیش نویس به توافق رسیدند.
این در حالیست، که مشاور امنیت ملی افغانستان خلیلزاد را متهم به سودای قدرت کرده و گفته است تنها چیزی که برای امریکا مهم است بیرون شدن نظامیان از افغانستان است و صلح برای این کشور اهمیتی ندارد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала