امکان شبیه سازی مسی موجود است

© Sputnik / Anton Denisov /  مراجعه به بانک تصاویر مسی
مسی - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
آرکادی ناوارو، رئیس انستیتوت " آرشیو ژنیتیک اروپا" ادعای جالبی را در مورد لیونل مسی مطرح کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Mundo Deportivo این متخصص ژنتیک اعتقاد دارد که با پیشرفت هایی که در سال های اخیر در علم ژنتیک حاصل شده، امکان شبیه سازی لیونل مسی وجود داشت.
آرکادی ناواراو در همین رابطه می گوید:« بله با پیشرفت های کنونی می توانستیم از مسی یکی مثل خودش داشته باشیم. می شد از او شبیه سازی کرد. همانند دوقلو های همسان که یکی از آنها در بدو تولد، مثلا تا 20 یا 30 سال به صورت یخ زده نگهداری شود و در زمان درست، او را به آغوش مادر برگردانیم. اگر همه چیز خوب پیش برود، او دقیقا مثل قل دیگرش خواهد شد.
در مورد مسی اما نمی توان با قاطعیت گفت که نتیجه درست می گرفتیم چون در ژنتیک می توان همان توانایی های او را انتقال داد اما در نهایت مسائلی چون محیط پیرامونی نیز بسیار تاثیرگذار است. اگر مسی حالا مسی کنونی است، به مسائل زیادی ارتباط دارد. او ژن یک فوتبالیست نابغه را در خود دارد اما بزرگ شدن در روساریو، سپس انتقال به بارسا و پرورش در لاماسیا و تزریق هورمون های رشد و خیلی مسائل دیگر نیز در تبدیل شدن مسی به فوتبالیست کنونی تاثیرگذار بوده است.
لیونل مسی، یکی از بهترین مهاجم تاریخ باشگاه بارسلونا است که در 674 بازی 591 به ثمر رسانده است. او همچنین پنج بار توپ طلای بهترین بازیکن دنیا را به خود اختصاص داده است.
شایان ذکر است که در بسیاری از کشورها شبیه سازی انسان را غیر اخلاقی و غیرقانونی می دانند. به طور خاص، شبیه سازی انسان در فرانسه، آلمان، اسپانیا و ایالات متحده ممنوع است. در سال 2002، در روسیه نیز شبیه سازی انسان ممنوع اعلام شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала