جنگندهٔ سوخوی هند پهپاد جاسوسی پاکستان را سرنگون ساخت

© AP Photo / Aijaz Rahiجنگندهٔ سوخوی هند پهپاد جاسوسی پاکستان را سرنگون ساخت
جنگندهٔ سوخوی هند پهپاد جاسوسی پاکستان را سرنگون ساخت - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
جنگندهٔ نیروهای هوایی هند پس از ظاهرشدن یک پهپاد ناشناخته از جانب پاکستان در رادارهای هوایی، به آسمان برخاست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت india.com، جنگندهٔ سوخو — ۳۰ نیروهای هوایی هند یک پهپاد ناشناخته که از پاکستان پرواز کرده و حریم هوایی هند را نقض کرده بود، سرنگون کرد، این حادثه در نزدیکی شهر بیکانر ایالت راجستان هند رخ داده است

قطعات این پهپاد در آن طرف سرحد، در نزدیکی بندر عباس، یافت شده اند.

رویارویی جنگنده های سوخو-30 و اف-16 در نبرد هوایی هند و پاکستان - اسپوتنیک افغانستان
رویارویی جنگنده های سوخو-30 و اف-16 در نبرد هوایی هند و پاکستان

براساس اطلاعات، این پهپاد برای انجام یک عملیات جاسوسی به پرواز درآمده بود.

مامورین استخبارات پاکستان تلاش داشتند تا با استفاده از اطلاعات دریافت‌شده توسط این پهپاد موقعیت مراکز نظامی هند در این منطقه را تشخیص کنند.

گفته می‌شود که این دومین پهپاد جاسوسی پاکستانی است که طی چند روز اخیر، سرنگون می‌شود.

قبل از این چهار شنبه، ۲۷ فبروری اردوی پاکستان اعلام کرده بود که دو طیاره نظامی هند که حریم هوایی پاکستان را در منطقه منازعه‌یی کشمیر نقض کرده بودند، توسط نیروهای پاکستانی سرنگون شده اند.سپس رسانه‌های پاکستان ویدیویی را نشر کردند که در آن یکی از پیلوت‌های هندی که زخمی شده بود، دیده می‌شد.

این پیلوت هندی اسم و رتبه نظامی اش را نیز به خبرنگاران گفت.مقامات هندی نیز اعلام داشتند که یک جنگنده نیروهای هوایی پاکستان بر فراز کشمیر در نتیجه یک حادثه هوایی سرنگون شد که در این حادثه یک جنگنده میگ — ۲۱ هندی نیز سقوط کرد و پیلوت آن لادرک شد.

صبح پنج شنبه، ۲۸ فبروری رسانه‌های هندی گزارش دادند که پاکستان مناطق مسکونی ایالت جامو و کشمیر در هند را هدف حملات راکتی قرار داده، که حملات بالمثل از جانب هند را نیز در پی داشته است.

روابط هند و پاکستان پس از حمله تروریستی که به تاریخ ۱۴ فبروری در ایالت جامو و کشمیر هند رخ داد، تشدید یافته است.در نتیجه این حمله که یک تروریست انتحاری خودش را در مقابل یک بس حامل نظامیان هندی منفجر ساخت، ۴۵ تن جان باختند. مسوولیت این حمله را گروه افراط گرای "جیش محمد" به دوش گرفته است.    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала