جزئیات تکان‌دهنده دیگر از سرنوشت جسد خاشقجی

© AP Photo / Hasan Jamali / جزئیات تکان‌دهنده دیگر از سرنوشت جسد خاشقجی
جزئیات تکان‌دهنده دیگر از سرنوشت جسد خاشقجی - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شبکه الجزیره میگوید که بخشی از جسد جمال خاشقجی در تنور خانه سرکنسول سعودی در استانبول سوزانده شده است.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه تلویزیونی الجزیره قطر روز یکشنبه در گزارشی اعلام کرد که تحقیقات مسئولان ترکیه‌ای نشان می‌دهد که برای از بین بردن جسد «جمال خاشقجی» روزنامه منتقد سعودی از تنوری که در منزل «محمد العتیبی» سرکنسول عربستان در استانبول تعبیه شده بود، استفاده شده است.
شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد: مرکز تحقیقات جنایی ترکیه توانست، با وجود رنگ آمیزی دیوار دفتر سرکنسول عربستان در استانبول، آثار خون به جامانده از خاشقجی را به دست آورد. 

بی اطلاعی عربستان از محل جسد خاشقجی - اسپوتنیک افغانستان
بی اطلاعی عربستان از محل جسد خاشقجی

سازنده این تنور به خبرنگار الجزیره گفته است: این کوره با مشخصات معین و به درخواست مستقیم "محمد العتیبی" سرکنسول سعودی در استانبول تهیه شده است.
وی فاش کرد: این کوره با گاز کار می‌کند و مخصوص ذوب فلزات است و می‌تواند بیش از یک هزار درجه سانتیگراد تولید کند.
براساس این گزارش، مسئولان ترکیه‌ای روشن بودن این کوره در طول سه روزی که جسد خاشقجی در داخل چمدان‌ها جاسازی شده بود، زیر نظر داشته و آن را رصد کرده بودند.
الجزیره همچنین اعلام کرد: پس از ناپدید شدن خاشقجی، اولین تماس، میان مدیر دستگاه اطلاعاتی ترکیه با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان برقرار شد که ولیعهد سعودی هیچ پاسخی به درخواست طرف ترکیه‌ای مبنی بر مشخص شدن سرنوشت این روزنامه نگار نداد.
پیش از این برخی منابع ترکیه‌ای اعلام کرده بودند که جسد خاشقجی با استفاده از اسید در داخل ساختمان کنسولگری و اقامتگاه العتیبی تجزیه و نابود شده است.
جمال خاشقجی، روزنامه نگار سعودی که از سال 2017 در آمریکا تحلیلگر روزنامه واشنگتن پست بود، روز 2 اکتبر پس از ورود به سرکنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. پس از مدتی ابهام درباره این قضیه ، رسانه های دولتی عربستان سعودی روز 20 اکتبر گزارش دادند، خاشقجی در جریان نزاع با کارکنان سرکنسولگری جان خود از دست داده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала