ورود نظامیان قطر به خاک عربستان

© AFP 2023 / STRورود نظامیان قطر به عربستان
ورود نظامیان قطر به عربستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
نیروهای نظامی قطر برای حضور در رزمایش "سپر جزیره 10" وارد پایگاه هوایی ملک عبدالعزیز، در منطقه الشرقیه عربستان شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل تابناک، در بیانیه وزارت دفاع قطر آمده است، هدف از این رزمایش، افزایش هماهنگی‌ها میان نیروهای کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و برنامه‌‌ریزی‌ برای استراتژی‌های نظامی است.
خمیس محمد دبلان، فرمانده نیروهای شرکت کننده در این رزمایش نیز در این خصوص گفت: این تمرین نظامی رشته روابط میان کشورهای شورای همکاری خلیج فارس، را تقویت کرده و موجب همکاری و هماهنگی در زمینه نظامی برای مقابله با تهدیدات مختلف می‌شود.
رزمایش "سپر جزیره 10" از روز شنبه هفته آتی آغاز خواهد شد، مدعی شد رزمایش مزبور بزرگ‌ترین تمرین نظامی از حیث تعداد نیروها و ادوات به کار رفته در قالب شورای همکاری خلیج فارس است. رزمایش "سپر جزیره 9" در فوریه سال 2013 در کویت برگزار شد.
حضور قطر در این رزمایش مشترک در حالی است که دولت‌های سعودی و امارات و بحرین به همراه مصر از جون 2017 این کشور را در محاصره اقتصادی قرار داده و روابط دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کرده‌اند.
با وجود تنش در روابط این کشورها، قطر خود را همچنان در ذیل شواری همکاری خلیج فارس می‌داند، به گونه ای که در اجلاس سالانه این شورا در دسامبر 2018 در ریاض، قطر در سطح معاون وزیر خارجه خود حضور یافت.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала