سفر غیرمنتظره سرپرست وزارت دفاع امریکا به کابل

© AP Photo / Evan Vucciسفر غیرمنتظره سرپرست وزیر دفاع امریکا به کابل
سفر غیرمنتظره سرپرست وزیر دفاع امریکا به کابل - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پاتریک شاناهان سرپرست وزارت دفاع امریکا در یک سفر از قبل اعلام ناشده وارد افغانستان شده‌است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از "اسوشیتدپرس" پاتریک شاناهان به عنوان سرپست وزارت دفاع امریکا در اولین سفر خارجی‌اش امروز دوشنبه وارد کابل شد.
پاتریک شاناهان قرار است در این سفر با نیروهای امریکایی در افغانستان و نیز محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری کشور دیدار کند.
شاناهان به گروه کوچکی از خبرنگارانی که وی را در این سفر همراهی می‌کنند، گفت: مهم است که دولت افغانستان در گفت‌وگوهایی که درباره افغانستان است مشارکت داشته باشد. 

این اظهارات در حالی است که طالبان که چندین دور گفت‌وگو با نماینده امریکا و دیگر کشورها داشته است تاکنون حاضر نشده با دولت افغانستان درباره صلح و پایان جنگ 18 ساله در این کشور گفت‌وگو کند و آن را به رسمیت نمی‌شناسد.
شاناهان در این رابطه گفت: افغان‌ها هستند که باید تصمیم بگیرند آینده کشورشان چگونه باشد. این ربطی به امریکایی ندارد، افغان‌ها در این مورد تصمیم می‌گیرند.
پاتریک شاناهان در ماه دسامبر گذشته جانشین جیمز ماتیس شد که در اعتراض به برنامه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا برای خروج نیروهای امریکایی از افغانستان و سوریه استعفا کرد.
شاناهان در سفرش به افغانستان با اشاره به خروج نیروهای امریکایی اظهار کرد: ارتش امریکا منافع امنیتی زیادی در منطقه دارد و مساله خروج نیروهای امریکایی به معنای نادیده گرفتن این منافع نیست.
وی هم‌چنین هدفش از سفر به افغانستان را درک شرایط میدانی و شنیدن سخنان فرماندهان امریکایی و سپس در جریان گذاشتن ترامپ دانست.
ترامپ اعلام کرده می‌خواهد نیمی از هزار نیرو های امریکایی مستقر را از افغانستان خارج کند.
یادآوری می کنیم، که پیشتر نماینده ویژه امریکا برای افغانستان — زلمی خلیلزاد در پایان دور پیشین مذاکرات با طالبان از پیشرفت قابل توجهی خبر داده بود و برخی رسانه ها گزارش داده بودند، که در صورت توافق امریکا با گروه طالبان، نیروهای خارجی از آغاز برنامه صلح طی یک سال و نیم آینده از افغانستان بیرون خواهند شد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала