دیدار رئیس جمهور غنی با رئیس جمهور گرجستان

© ARG - ارگ- FBدیدار رئیس جمهور غنی با رئیس جمهور گرجستان
دیدار رئیس جمهور غنی با رئیس جمهور گرجستان - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس جمهور محمد اشرف غنی با سالومه زورابیشویلی رئیس جمهور گرجستان عصر روز گذشته در ارگ دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر ریاست جمهوری افغانستان، محمداشرف غنی رییس کشور، عصر روز جمعه (19 دلو) با خانم سالومه زورابیشویلی رییس جمهور گرجستان که در راس یک هیات عالی رتبه آن کشور به کابل آمده بود، در ارگ دیدار کرد.
در این دیدار روئسای جمهور افغانستان و گرجستان در مورد گسترش روابط دو جانبه، پروسه صلح، انتخابات، مبارزه مشترک با تروریزم، اتصال منطقوی و نقش نیروهای آن کشور در چوکات ماموریت حمایت قاطع در افغانستان، بحث و تبادل نظر نمودند. 

آقای غنی در این دیدار، از همکاری‌های آن کشور با افغانستان به خصوص در راستای اجرایی شدن موافقتنامه گشایش راه لاجورد و ایجاد سهولت‌ها در انتقال اموال تجارتی از این مسیر و نقش فعال نیروهای آن کشور در چوکات ماموریت حمایت قاطع، قدردانی کرد.

در مقابل خانم سالومه زورابیشویلی رئیس جمهور گرجستان، از تداوم همکاری های همه جانبه کشورش با افغانستان در عرصه‌های مختلف اطمینان داد و بر توسعه مناسبات اقتصادی و تجارتی میان دو کشور تاکید ورزید.

وی پیشنهاد نمود که هیات‌های دو کشور به منظور گسترش روابط دوجانبه به کشورهای همدیگر سفر داشته باشند و آقای غنی را برای یک سفر رسمی به آن کشور نیز دعوت کرد.

آقای غنی ضمن پذیرفتن دعوت رئیس جمهور گرجستان و ابراز امتنان از وی، گفت که در یک فرصت مناسب به آن کشور سفر خواهد کرد.

محمداشرف غنی افزود که همین اکنون افغانستان از تجارب گرجستان به خصوص در عرصه اصلاحات استفاده می‌کند و سفرهای هیات‌های دو کشور برای گسترش همکاری های اقتصادی و تجارتی ممد واقع خواهد شد.
در حال حاضر 872 سرباز گرجستانی در چوکات ماموریت ناتو در افغانستان فعالیت دارند. این نظامیان در پایگاه هوایی بگرام، در کابل و مزارشریف مستقر هستند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала