ساخت کمپ آموزشی در سینکیانگ چین توسط بنیانگذار بلک واتر

© AP Photo / Susan Walsh / ساخت کمپ آموزشی در سینکیانگ چین توسط بنیانگذار بلک واتر
ساخت کمپ آموزشی در سینکیانگ چین توسط بنیانگذار بلک واتر - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
شرکت امنیتی متعلق به بنیانگذار بلک واتر با مقام های چین برای ساخت یک کمپ آموزشی در سینکیانگ چین توافقنامه امضا کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا به استناد از خبرگزاری فرانسه، شرکت «گروه سرویس‌های پیشرو» که متخصص در حوزه تأمین امنیت و لجستیک در مناطق پرخطر است قراردادی را برای تأسیس یک مرکز آموزشی در شهری به نام کاشغر در سینکیانگ امضا کرده است. این شرکت توسط اریک پرینس، نظامی نیروی پیشین عملیات ویژه امریکا و برادر وزیر آموزش امریکا تأسیس شده است.

Съезд Компартии Китая - اسپوتنیک افغانستان
چین برای مبارزه با تروریست های اویغور از جامعه بین المللی کمک خواست

 پرینس بنیانگذار مقاطعه‌کار نظامی امریکا بلک واتر است که تاکنون نقش‌های جنجالی در جنگ عراق و افغانستان داشته است. کشتار ۱۴ غیرنظامی عراقی در سال ۲۰۱۷ یکی از رسوایی‌های این شرکت امنیتی است. شرکت گروه سرویس‌های پیشرو که مقر آن در هنگ‌کنگ قرار دارد قراردادهای هنگفتی در چین و برای شرکت‌های چینی در خارج از کشور از جمله در افریقا داشته است. اما حضور این شرکت در سینکیانگ مناقشه برانگیز است زیرا مقامات چینی به دنبال سرکوب امنیتی اقلیت اویغور در سینکیانگ بوده و این کمپ آموزشی در همین راستا تأسیس می‌شود.

سخنگوی شرکت اعلام کرد: پرینس به عنوان یکی از سهامداران کوچک این شرکت از این توافق بی خبر بوده توافقی که در حال حاضر در سطح اولیه قرار دارد و باید برای تصویب نهایی به امضای همه اعضای هیأت مدیره برسد: پرینس هیچ اطلاعی درباره قرارداد اولیه این شرکت نداشته است.

یادآوری می کنیم، که نزدیک به یک میلیون نفر از اقلیت اویغور و دیگر گروه‌های اقلیت مسلمان در بازداشت‌های فراقانونی در این کمپ‌های به اصطلاح آموزشی در سینکیانگ به سر می‌برند.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала