بزرگداشت از روز جهانی حجاب در لندن

© Flickr / DFIDبزرگداشت از روز جهانی حجاب در لندن
بزرگداشت از روز جهانی حجاب در لندن - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
این اولین بار بود که روز جهانی حجاب در لندن برگزار شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، زنان مسلمان محجبه در لندن برای بزرگداشت روز جهانی حجاب دست به یک گردهمایی زدند. این اولین بار بود که روز جهانی حجاب در لندن برگزار شد. زنان مسلمان در انگلیس در پایتخت این کشور گردهم آمدند.
در این روز و در این گردهمایی زنان مسلمان محجبه مسائلی را که با آنها روبرو هستند و افزایش اسلام هراسی در انگلیس را به بررسی گذاشتند.
یکی از افرادی که در خیریه موسوم به "بنیاد کمک بشری" فعالیت دارد، درباره اهمیت درک اینکه حجاب برای زنان مسلمان چه معنایی دارد و اینکه چنین روزی برای رفع تبعیض و بی اعتنایی چقدر مهم است گفت: به نظرم برگزاری چنین روزی که حجاب در آن به رسمیت شناخته می‌شود، بسیار مهم است به ویژه در شرایط کنونی که اسلام هراسی رو به افزایش است و بی اعتنایی زیادی به حجاب و نوع پوششی که زنان مسلمان از آن استفاده می‌کنند، وجود دارد.

در کنار مسائلی که زنان مسلمان در محل کار و در سراسر زندگی خود با آنها سر و کار دارند، نگرانی موجود، سطح بالای بی اعتنایی در جامعه مسلمانان درباره مساله حجاب و دشواری شرایط برای زنان مسلمان محجبه عنوان شده است.
روز جهانی حجاب در سال 2013 توسط نظمه‌خان، زن مسلمانی از بنگلادش ساکن نیویورک ایجاد شد و هر ساله در بیش از 150 کشور جهان برگزار می‌شود. این رویداد جهانی هر سال از 2013 در اول فبروری برگزار می‌شود و هدفش پایان دادن به رویکرد منفی علیه زنان مسلمان محجبه است.
هر سال این روز یک شعار دارد و شعار امسال "شکست انحصار؛ از میان برداشتن موانع" بود.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала