گوایدو: تغییر حکومت ونزوئلا به نفع روسیه است

© REUTERS / Carlos Garcia Rawlins گوایدو: تغییر حکومت ونزوئلا به نفع روسیه است
گوایدو: تغییر حکومت ونزوئلا به نفع روسیه است - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
رئیس پارلمان ونزوئلا که خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرده، گفت: تغییر حکومت در ونزوئلا به نفع مسکو و پکن، بزرگترین شرکای بازرگانی کاراکاس خواهد بود.
مسکو: گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا نمی‌شناسیم - اسپوتنیک افغانستان
مسکو: گوایدو را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا نمی‌شناسیم

به گزارش اسپوتنیک، خوان گوایدو گفت:- "ثبات و تغییر رژیم کنونی باید بیش از همه به نفع روسیه و چین باشد".

به گفته رئیس پارلمان ونزوئلا، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا "از منافع این کشور و سرمایه گذاران خارجی دفاع نمی کند و به این دلیل شریک سودمندی نیست".

گوایدو علاوه بر این خاطرنشان ساخت، که تلاش کرده تماس هایی با مسکو و پکن برقرار کند.

رئیس پارلمان ونزوئلا همچنین وعده داد، که در صورت پیروزی از همه تعهدات این کشور در برابر وام دهندگان و صاحبان اوراق دولتی پیروی کند.

تلاش برای کودتا

 به تاریخ 21 جنوری اعتراضات عمومی در برابر مادورو آغاز شد و روز 23 جنوری خوان گوایدا، رئیس پارلمان ونزوئلا خود را رئیس جمهور موقت این کشور اعلام کرد.

کشورهای گروه لیما به غیر از مکزیک، امریکا، آلبانی، گرجستان، سوئیس و سازمان کشورهای امریکایی و شماری از کشورهای اروپایی از ریاست جمهوری موقت گوایدو پشتیبانی کردند.

کشورهای روسیه، بولیوی، ایران، کوبا و نیکاراگوآ، السالوادور، ترکیه، بلاروس و چین ضمن پشتیبانی از مادورو، از طرف های درگیر در بحران خواستند از راه مسالمت آمیز به حل و فصل مسائل بپردازند و مخالفت خود با دخالت خارجی در امور داخلی کشورها را اعلام کردند. دبیر کل سازمان ملل برای حل و فصل بحران به گفتگو و دیالوگ فراخواند.

امریکا روز 28 جنوری اعمال تحریم ها علیه شرکت دولتی نفت ونزوئلا (PDVSA) را اعلام کرده، 7 میلیارد دالر از سرمایه های این شرکت را توقیف نموده و همچنیم معاملات با این شرکت را ممنوع کرد.

وزارت خارجه امریکا همچنین اعلام کرد خوان گوایدا، رهبر مخالفان مادورو از حق دسترسی به حساب های دولت ونزوئلا در بانک های این کشور برخوردار است.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала