ورود نام عربستان به لیست سیاه اتحادیه اروپا

© AP Photo / Michael Sohnورود نام عربستان به لیست سیاه اتحادیه اروپا
ورود نام عربستان به لیست سیاه اتحادیه اروپا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
اتحادیه اروپا ، عربستان را به لیست کشورهایی که به دلیل سهل‌انگاری درباره موضوعحمایت مالی از تروریسم و پول‌شویی خطری برای این اتحادیه محسوب می‌شوند، اضافه کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، اتحادیه اروپا ، عربستان را به لیست کشورهایی که به دلیل سهل‌انگاری درباره موضوع حمایت مالی از تروریسم و پول‌شویی خطری برای این اتحادیه محسوب می‌شوند، اضافه کرده است. این اقدام در سایه افزایش فشار بین‌المللی بر عربستان بعد از قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی در کنسولگری این کشور در استانبول صورت می‌گیرد.
این اقدام شکستی برای ریاض محسوب می‌شود آن هم در زمانی که ریاض برای بهبود وجهه خود در سطح بین‌المللی جهت جذب سرمایه‌گذاران خارجی تلاش می‌کند. درج نام عربستان در لیست این کشورها روابط مالی این کشور با اتحادیه اروپا را پیچیده می‌کند.
یک مسئول اتحادیه اروپا اعلام کرد که احتمالاً کشورهای دیگری نیز به این لیست اضافه شوند. این مسئول از فاش کردن جزئیات بیشتر در این باره خودداری کرد.
سخنگوی کمیساریای اتحادیه اروپا نیز اعلام کرد که واکنشی به این لیست ندارد چراکه هنوز نهایی نشده است. براساس لیست کنونی اتحادیه اروپا اگر کشورها در مبارزه با پول‌شویی و مقابله با نظام‌های حامی مالی تروریسم کوتاهی کنند، در لیست سیاه درج می‌شوند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала