کندتر شدن جهش ژنتیکی بشر

© Fotolia / DigitalGeneticsکندتر شدن جهش ژنتیکی بشر
کندتر شدن جهش ژنتیکی بشر - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
دانشمندان در نتیجه تحقیقات به این نتیجه رسیده اند، که افراد امروزی نسبت به افراد پیشین جهش کندتر ژنتیکی دارند.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان ژنتیک با مقایسه تغییرات ژنتیکی در فرزندان انسانهای مختلف به این نتیجه رسیدند، که سطح جهش در انسان مدرن به طور قابل توجهی پس از جدا شدن از بقیه شاخه ها کاهش یافته است. متاسفانه (یا شاید خوشبختانه)، در آینده ای نزدیک ما یک نسل از فرا انسان ها نخواهیم داشت — مطالعه بر روی برخی از پرسشها درباره گذشته ما مواردی را روشن کرده است.

دانشمندان ژنتیک خانواده 13 میلیونی را کشف کردند - اسپوتنیک افغانستان
دانشمندان ژنتیک خانواده 13 میلیونی را کشف کردند

مطالعه ژنوم انسان همیشه دانشمندان را جذب کرده است، اما در شش سال گذشته پیشرفت جدی در این زمینه صورت گرفته است. بر طبق گفته های سورن ایزنباهر، محقق ژنتیک، چندین مطالعه بزرگ، شمار جهش های جدیدی را که در سالهای مختلف در افراد رخ می دهد را تعیین می کند. با این حال، تا به حال، محققان اطلاعات جدیدی برای موارد مشابه نداشته اند.

برای این منظور محققان دانشگاه آرهوس و باغ وحش کپنهاگ اطلاعات ژنتیکی را از والدین و فرزندان شامپانزه ها، گوریل ها و اورگوناتان جمع آوری کردند، که تا سطح جهش های آنها را با هم مقایسه کنند. در نتیجه، معلوم شد که به طور متوسط ​​نرخ جهش در آنها 150٪ بیشتر از انسان بود — شاخص قابل توجهی. این مطالعه همچنین نشان داد که تغییرات و جهش های ژنتیکی در مردم نسبت به گذشته به آهستگی تغییر می کند که نشان می دهد که ما به انسان های مدرن تبدیل شده ایم.

یادآوری می کنیم، که این دانش نه تنها به مطالعه دقیق تر تاریخ منشاء انسان ها کمک می کند، بلکه همچنین به پیش بینی پویایی تغییرات در گونه های پرایم های مدرن که بسیاری از آنها در آستانه انقراض است نیز کمک می کند    

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала