26 نفر نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند

© Sputnik / Vladimir Trefilov26 نفر نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند
26 نفر نیمی از ثروت جهان را در اختیار دارند - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
بنیاد خیریه «آکسفام» در یک گزارش اعلام کرد که ثروت 26 نفر از افراد ثروتمند جهان با ثروت 3.8 میلیارد نفر از دیگر انسان‌ها برابر است.

به گزارش اسپوتنیک، شمار افراد فقیر در جهان در حالی در مقایسه با سال قبل 11 درصد افزایش یافته است که ارزش دارایی ثروتمندترین افراد جهان در سال 2018 میلادی به میزان 900 میلیارد دالر افزایش یافته است و بین سال های 2017 و 2018 میلادی با گذشت هر دو روز، یک میلیاردر به جمع میلیاردر های جهان افزوده شده است.

افزایش دوبرابری شمار میلیاردر های جهان - اسپوتنیک افغانستان
افزایش دوبرابری شمار میلیاردر های جهان

در مقایسه با سال 2017 که 43 نفر ثروتی معادل نیمی از جمعیت جهان را در اختیار داشتند، امسال تنها 26 نفر این میزان ثروت را در اختیار دارند. این موسسه در گزارش خود اعلام کرده است که تنها راه موثر در راستای کاهش شکاف طبقاتی فعلی، افزایش نرخ مالیات بر درآمد ثروتمندان است. به گفته آکسفام، با تنها 0.5 درصد افزایش مالیات بر درآمد یک درصد جمعیت ثروتمند جهان، نیازهای آموزشی 262 میلیون کودک و یا هزینه‌های درمانی نجات جان 3.3 میلیون انسان تامین خواهد شد.
وینی بایانیما، مدیرعامل بنیاد آکسفام گفت: مردم در سراسر جهان خشمگین و سرخورده هستند. دولت‌ها باید تغییراتی ایجاد کنند تا از این که شرکت ها و اشخاص ثروتمند به میزان عادلانه، سهم خود را از مالیات پرداخت می‌کنند اطمینان حاصل شود. هر چند که نباید موجودی حساب بانکی شما تعیین‌کننده طول عمر و تحصیلات شما باشد، اما امروزه این یک واقعیت در بین بسیاری از کشورهای جهان است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала