امریکا فساد اداری را مهمترین تهدید امنیتی افغانستان نامید

© Fotolia / Alexander Rathsامریکا فساد اداری را مهمترین تهدید امنیتی افغانستان نامید
امریکا فساد اداری را مهمترین تهدید امنیتی افغانستان نامید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
یک رسانه امریکایی در گزارشی نوشت که، مشکلات کنونی مردم افغانستان در فساد گسترده اداری و ناکامی دولت افغانستان برای حل این موضوع ریشه مشترک دارد.

به گزارش اسپوتنیک، پایگاه اینترنتی"اینترنشنال پالیسی دایجست" در مقاله‌ای نوشت که مشکلات کنونی افغانستان ناشی از ناکامی‌های دولت برای نشان دادن این موضوع است که دولت در پی منافع شهروندان افغانستان و برای بهبود وضعیت آن‌ها تلاش می‌کند.
بر اساس این گزارش، دامنه فساد در افغانستان گسترده است و خویشاوندسالاری برای مردم این کشور بسیار مشهود است و در تمام سطوح دولتی افغانستان دیده می‌شود.
در سال 2017 میلادی سازمان شفافیت جهانی افغانستان را در جایگاه چهارمین فاسدترین کشور جهان قرار داد و این فساد تاثیرات متفاوت و محسوسی بر جمعیت دارد.
این رسانه امریکایی تاکید کرد که امکان پیوستن افراد با تحصیلات بالاتر به گروه‌های افراطی کمتر است بنابراین دولت افغانستان بودجه بیشتری را برای گشایش مدارس و نهادهای آموزشی در مناطق روستایی این کشور اختصاص داده است اما این تلاش‌ها بطور قابل توجهی بدلیل فساد صدمه دیده‌اند.
در ادامه این مطلب آمده است که فساد و خویشاوندگرایی در بخش عمومی و خصوصی افغانستان دیده می‌شود و بسیاری از افراد با صلاحیت و دارای مدارک عالی تحصیلی قادر به پیدا کردن شغل در رشته‌های مرتبط خود نیستند.
این در حالی است که به افراد فاقد صلاحیت به دلیل روابط و گرایش‌های قومی آن‌ها پست‌های مهم داده می‌شود.
شکست افراط‌گرایی در افغانستان از طریق نظامی ممکن نیست و برای رسیدن به این هدف باید به مردم افغانستان را کمک کرد تا دولت مشروعی را ایجاد کنند که به مردم این کشور خدمت می‌کند.
در انتهای این مطلب نیز آمده که به مسئله فساد در این کشور به عنوان یکی از عمده‌ترین تهدیدات امنیتی کشور باید رسیدگی شود و بدین منظور مبالغی که توسط کشورهای کمک کننده هزینه می‌شود باید توسط آن‌ها بشدت نظارت شده و افرادی که از بودجه‌ها سوء استفاده می‌کنند نیز باید حسابرسی شوند.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала