تا تعیین وزیر داخله جدید کارهای این وزارت به دوش حمدالله محب افتاد

© Photo / ARG / ARGتا تعیین وزیر داخله جدید کارهای این وزارت به دوش حمدالله محب افتاد
تا تعیین وزیر داخله جدید کارهای این وزارت به دوش حمدالله محب افتاد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
رئیس جمهور افغانستان شام امروز به وزارت امور داخله رفت و با هیات رهبری آن وزارت دیدار کرد.

به گزارش اسپوتنیک، ویب سایت ریاست جمهوری افغانستان نوشت: محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان شام امروز به وزارت داخله رفت و با هیات رهبری آن وزارت دیدار کرد.

امرالله صالح استعفا داد - اسپوتنیک افغانستان
امرالله صالح استعفا داد/ آیا داكتر محمدياسين ضيا سرپرست وزارت داخله می شود؟

در این دیدار، ابتدا جانان بارکزی معاون اول وزارت امور داخله، گزارش اجراات وزارت متذکره را در بخش اصلاحات، مبارزه با فساد، سطح اکمالات، تعیینات از طریق بورد، شایسته سالاری، مبارزه با جرایم، مشارکت زنان، توزیع زمین و اجرای کوپون برای فامیل های شهدا و روند مصرف بودجه به رئیس جمهور ارائه کرد.

سپس رئیس جمهور پس از شنیدن گزارش متذکره، ضمن سپاسگزاری از کارکرد های پولیس، گفت: روند که در دورۀ مدیریت امرالله صالح آغاز شده بود، ادامه یابد و تصمیم ها باید از فرد محوری به نهاد محوری مبدل شود.

رئیس جمهور افغانستان افزود، که روند اجماع مدیریتی در وزارت امور داخله ادامه می یابد و به عقب نمی رود و به‌خاطر اینکه وقفه به وجود نیاید، داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی، امور وزارت داخله را تا تعیین وزیر داخله جدید، انجام می دهد.

وی گفت، که دیدگاه واحد و مشخص در وزارت امور داخله به وجود آمده که از دفاعی به تعرضی مبدل شده است.

غنی از مدیریت پولیس در انتخابات پارلمانی و روند ثبت نام نامزدان ریاست جمهوری سپاسگزاری کرد و هدایت داد، که یک گروه کاری به منظور مدیریت امنیت انتخابات در وزارت امور داخله ایجاد گردد و ترتیبات همه جانبه برای امنیت انتخابات گرفته شود.

وی بر اصلاحات در پولیس، تغییر وضعیت قوای خاص و امنیت کلان شهرها و شاهراه ها تاکید کرده، گفت: با همکاری اردوی ملی شاهراه ها تامین امنیت شوند.

رئیس جمهور افغانستان همچنان بر تامین امنیت بنادر توسط پولیس نیز تاکید نموده، گفت: با تامین امنیت ما باید عواید خود را افزایش دهیم.

همچنان رئیس جمهور غنی بر آموزش و پرورش، رسیدگی به فامیل های شهدا، اعاشۀ به موقع پولیس و جلب و جذب در صفوف پولیس تاکید کرده، افزود: مدیریت واحد و هدفمند موجب اعتماد مردم می شود و تعهدات جامعه جهانی برای پشتیبانی از نیروهای امنیتی باقی است و قوای امنیتی هرگز در پروسۀ صلح مورد معامله قرار نخواهد گرفت.

یادآوری می کنیم، که امرالله صالح سرپرست پیشین وزارت داخله پس از 27 روز کار در این وزارت اصلاحاتی را به میان آورد.

امرالله صالح چند روز پیش به خاطر پذیرش معاونیت نخست اشرف غنی در انتخابات آینده افغانستان از این سمت کنار رفت.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала