برنامه‌ریزی یک جوان 21 ساله برای حمله به کاخ سفید

CC0 / / برنامه‌ریزی یک جوان 21 ساله برای حمله به کاخ سفید
برنامه‌ریزی یک جوان 21 ساله برای حمله به کاخ سفید - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
پولیس امریکا جوانی را که قصد داشت با راکت ضدتانک به کاخ سفید حمله کند بازدشت کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از برنا، پولیس فدرال اف‌بی‌آی، مرد جوان 21 ساله‌ای را دستگیر کرده است که متهم به طرح‌ریزی برای حمله به برخی اماکن حساس در واشنگتن از جمله کاخ سفید بوده است.
اف‌بی‌آی پس از دریافت گزارش هایی از مقام های محلی ایالت جورجیای امریکا مبنی بر این که این فرد که با نام "هاشر جلال تاهب" معرفی شده، به افکار و اقدامات افراطی روی آورده، از ماه مارچ سال گذشته تحقیقاتی را پیرامون وی آغاز کرده بود.
یکی از مخبران اف‌بی‌آی در این منطقه که با تاهب ارتباط گرفته، گزارش داده که وی تقاضای گذرنامه المثنی کرده و قصد داشته به یک سفر خارجی برود.
تاهب به مخبر اف‌بی‌آی گفته است که قصد دارد حملاتی را در ایالات متحده به نقاط حساس مثل کاخ سفید و مجسمه آزادی انجام دهد.
تاهب همچنین نقشه ای از "بال غربی" کاخ سفید که محل استقرار دفتر رئیس‌جمهور امریکا نیز است به مخبر اف‌بی‌آی نشان داده و از وی خواسته در تهیه اسلحه و مواد منفجره به او کمک کند.
مخبر اف‌بی‌آی مدعی است که تاهب هفته گذشته با وی دیدار کرده و یک بکس پشتی را که مواد منفجره قرار بوده در آن جای گیرد به وی داده و گفته است که حمله پنجشنبه این هفته (امروز) انجام خواهد شد.
وی موتر خود را در ازای چند اسلحه اتوماتیک و همچنین یک پرتاب کننده راکت ضدتانک ای‌تی‌4 فروخته اما بلافاصله پس از دریافت این تسلیحات دستگیر شده است.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала