کشف جدیدی که سرطان را به خواب می‌برد

© Depositphotos.com / Ralwel چگونه میتوان سرطان را از بین برد
چگونه میتوان سرطان را از بین برد - اسپوتنیک افغانستان
عضو شوید
دانشمندان به کشف مهمی دست یافته اند که پیشرفت عظیمی در درمان سرطان پوست به حساب می آید.

به گزارش اسپوتنیک، دانشمندان آسترالیایی اخیرا اعلام کرده اند که می توانند، نوعی سلول های ایمنی، سلول های ملانوما در سرطان پوست را در وضعیت خواب قرار می دهند و از رشد آنها جلوگیری می کنند. این پیشرفت مهمی در درمان سرطان پوست است.
تحقیقات جدید نشان داده نوعی سلول های ایمنی خاص می توانند تومورهای ملانوما را در وضعیت خواب قرار دهند و از رشد و گسترش آنها جلوگیری کنند.
«سلول های تی» که در بافت قرار دارند، در گذشته برای مقابله با سرطان به کار می رفتند اما محققان از شیوه عملکرد آنها تا به حال اطلاعی نداشتند. محققان در پژوهش جدید متوجه شدند سلول های تی را می توان برای توقف رشد سرطان پوست نیز به کار برد. 

Анализ крови - اسپوتنیک افغانستان
کشف روش مبارزه با یکی از خطرناکترین سرطان

سیمون پارک محقق ارشد این پژوهش می گوید: سلول های تی سرطان را کنترل می کنند. ما متوجه شدیم این سلول ها می توانند وضعیت خواب را در تومور ایجاد کنند. به این ترتیب سلول های سرطانی را بدون کشتن آنها متوقف می کنند.
به هرحال این سلول ها به خصوص برای کنترل ملانوما در بلند مدت مناسب هستند.
در استرالیا هر ساله 15 هزار نفر به تعداد بیماران مبتلا به ملانوما اضافه می شود. در این کشور که دومین آمار بلند این نوع سرطان در دنیا را دارد، هر ساله حدود دو هزار نفر به خاطر سرطان پوست جان خود را از دست می دهند. دانشمندان ابراز امیدواری کرده اند که این روش به بهبود روش های درمانی منجر شود.
ملانوما معمولا از طریق آزمایش‌های پوستی و بافت برداری شناسایی می شود اما پژوهشگران استرالیایی اخیرا روش جدیدی را ابداع کرده اند که از طریق آزمایش خون و شناسایی برخی پادتن‌ها این بیماری را در مراحل اولیه شناسایی می کند.

 

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала