ترامپ تا پایان 2019 استعفا می‌دهد

© REUTERS / Dominick Reuter دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا
دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
استینبرگ مشاور سابق «جرج دبلیو بوش» رئیس جمهوری پیشین امریکا پیش بینی کرد که دونالد ترامپ عزل نمی شود، اما تا پایان سال 2019 از قدرت کناره گیری می کند.

اسپوتنیک به نقل از ایرنا؛ «آلن جی. استینبرگ» مشاور سابق «جرج دبلیو بوش» به تارنمای خبری نشریه هیل گفت که رکود اقتصادی قریب الوقوع و کاهش شدید میزان محبوبیت رئیس جمهوری امریکا، وی را به توافقی برای استعفا وامی دارد تا مجبور به رویارویی با اتهام های جنائی نشود.

Young Donald Trump - اسپوتنیک افغانستان
دونالد ترامپ استعفا خواهد داد!

استینبرگ افزود: ترامپ با استیضاح براساس قانون اساسی و فرآیند عزل، از قدرت کنار گذاشته نمی شود؛ اما درعوض توافق می کند به ازای تحت پیگرد قرار نگرفتن به واسطه اتهام های جنایی، استعفا دهد.
مشاور سابق بوش پیش بینی کرد که ترامپ از سوی مجلس نمایندگان امریکا به دلیل رهنمود دادن به «مایکل کوهن» وکیل سابق خود برای حق السکوت دادن به دو زن به دلیل پنهان کردن روابط نامشروعشان با رئیس جمهوری، استیضاح شود.

هافینگتون پست: ترامپ به زودی استعفا میدهد - اسپوتنیک افغانستان
هافینگتون پست: ترامپ به زودی استعفا میدهد

وی با تاکید بر این مساله که بسیار بعید است که سنا به برکناری ترامپ رای دهد، یادآور شد که این امر به حمایت حد اقل 20 سناتور جمهوریخواه به رئیس جمهوری امریکا نیاز دارد.
استینبرگ همچنین شانس پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری 2020 را تقریبا هیچ دانست و گفت: تنها دو سال به پایان زمان زمامداری ترامپ باقی است و با توجه به کاهش میزان محبوبیت وی و رکود قریب الوقوع اقتصادی، بهبود اوضاع سیاسی برای وی تقریبا غیرممکن است و به احتمال زیاد وی از مابقی دوره ریاست جمهوری اش به عنوان یک اهرم فشار و برگ برنده بهره می گیرد.
براساس پیش بینی مشاور سابق بوش، ترامپ قبل از پایان سال 2019 در پی توافق با وزارت عدلیه امریکا، «مایک پنس» رئیس جمهوری بعدی این کشور، سانوالی عمومی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیایورک، سانوالی عمومی نیویارک و سانوالی ناحیه منهتن، استعفا می دهد.

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала