سرازیر شدن اشک های خونین ناشناخته از چشم یک مرد

© Photo / University Hospital Messinaسرازیر شدن اشک های خونین ناشناخته از چشم یک مرد
سرازیر شدن اشک های خونین ناشناخته از چشم یک مرد - اسپوتنیک افغانستان
Telegram
در هند یک مرد به دلیل سرازیر شدن اشک های خونین از چشمانش به درمانگاه منتقل شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، یک مرد 22 ساله هندی در شهر بندر بلر هند به دلیل خونریزی ناگهانی از چشمش که دوبار تکرار شده بود به داکتران به خاطر توقف آن مراجعه کرد.

متخصصان چشم همه انواع آزمایش ها را بالای چشم این بیمار انجام دادند، اما تاکنون دلیل خونریزی چشم این مرد مشخص نشده است.

Младенец в подгузнике - اسپوتنیک افغانستان
بیرون آوردن 11 کرم از چشم یک نوزاد + عکس

یادآوری می کنیم، که اشک های خونین نوعی عارضه نادر و عجیب است که مدتی پیش یک مردی ایتالیایی را روانه درمانگاه کرد؛ این بیماری عجیب باعث شد تا شخص مورد نظر همانند فیلم‌های ترسناک خون گریه کند! اما دلیل چنین اتفاقی چه می‌تواند باشد؟

اشک های خونین موضوعی است که با شنیدن آن مخاطب به یاد فیلم‌های ترسناک و یا شیرین‌کاری‌های جشن هالووین می‌افتد، اما جالب است بدانیم که نوعی بیماری نادر و خاص وجود دارد که باعث می‌شود تا فرد بیمار خون گریه کند؛ این بیماری مدتی پیش یکی از شهروندان ایتالیا را گرفتار خود کرده است.

گزارش عارضه عجیب این مرد 52 ساله در ژورنال "The New England Journal of Medicine" منتشر شده و در آن اشاره شده که فرد مورد نظر پس از سرازیر شدن اشک های خونین از دو چشمش به سرعت به درمانگاه رفته است.

ریختن این اشک‌ها برخلاف انتظار دردناک نبوده، اما مرد ایتالیایی اعلام کرده که هیچ وقت چنین اتفاقی را تجربه نکرده است. بررسی‌های داکتران نشان داد که هیچ زخمی در صورت بیمار وجود ندارد، بینایی فرد مختل نشده و هر دو چشم او بدون هیچ مشکلی توانایی حرکت دارند. این اشک های خونین حدودا یک ساعت پس از سرازیر شدن به صورت خود به خود متوقف شدند.

تشخیص نهایی پزشکان بیماری نادر همولاکریا (Hemolacria)‌ بود که باعث وارد شدن خون به مجاری اشک فرد می‌شود؛ گفته شده که مشکلاتی مانند عفونت چشم، التهاب، تومور چشمی و یا عوامل خارجی باعث بروز همولاکریا می‌شوند و حتی در مواردی گزارش شده که بازگشت جریان خون از قسمت‌های دیگر صورت به اشک‌ها، این بیماری را به وجود می‌آورد.

 

نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала